Breadcrumb
Breadcrumb
Teadustegevus
Johan Skytte poliitikauuringute instituudis tehtav teadustöö hõlmab nii politoloogia põhivaldkondi kui ka regiooniuuringuid. Tänu oma geograafilisele paiknemisele ning ajaloolisele kogemusele on Tartu Ülikoolil pikaajaline kompetents nii lääne kui idaregioonide poliitikate ja nendevaheliste seoste uurimisel ning tõlgendamisel. Lisaks keskendub instituudi teadustegevus informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiate kasutuse ja mõju hindamisele (digiajastu demokraatia ning valitsemine, e-valimised, piirideülesed e-teenused jne). Teaduse ja ühiskonna seovad omavahel kokku instituudi tegevus rakendus- ning infotehnoloogia mõju-uuringute valdkonnas.
Peamised uurimissuunad:
- demokraatia, valimised, valitsemine (sh e-valitsemine ja e-hääletamine);
- identiteet, suveräänsus ja rahvusvahelised suhted;
- mälupoliitika ja üleminekuõigus;
- Balti poliitika ja ajalugu;
- Venemaa ja Ida-Euroopa uuringud;
- Euroopa integratsioon ja transatlantiline koostöö.
- Instituut on Euroopa Poliitikauuringute Konsortsiumi (ECPR) liige.
Instituudi juures tegutsevad:
E-valitsemise ja avalike digiteenuste ERA õppetool (ECePS), mis on e-valitsemise, avalike digiteenuste ning andmetepõhise avaliku sektori innovatsiooni teadusrühm.
Venemaa ja Euraasia uuringute keskus (CEURUS), mis koondab eksperte Venemaa, Euraasia ja Ida-Euroopa suhete uurimiseks.
IT mõju-uuringute keskus (CITIS), mis tegeleb avalike e-teenuste majanduslike, poliitiliste ja ühiskondlike mõjude hindamisega.
De facto riikide uurimisrühm, mis pakub ekspertiisi “riikide” kohta, mida maakaardilt ei leia.
Uurimisrühm rahvaste enesemääramises, mille teadustöö keskendub rahvaste enesemääramise idee ajaloole valgustusest külma sõja lõpuni.
V-Dem regionaalne keskus ehk V-Dem Ida-Euroopa ja Venemaa regionaalne keskus uurib demokraatiat postkommunistlikes ühiskondades.
Eesti valimisuuringud (ENES) viib läbi valimistega seotud uuringuid ja kogub andmeid kõigi Eestis asetleidnud valimiste kohta.