Skip to main content

Instituudist

Peame instituudina au sees kõrgetasemelise teaduspõhise hariduse andmist. Meie instituudi õppeprogrammid (nii bakalaureuse, magistri- kui ka doktoriõpe) on üles ehitatud nii, et nende keskmes on akadeemilised teadmised koos tudengi isikliku arenguga. Selleks oleme oma rahvusvahelises meeskonnas seadnud väärtuseks teadmuspõhise aktiivõppe ja õpetamise.

Tegeleme erinevate riigi- ja ühiskonna teemadega, aga eelkõige keskendume ühele maailma kõige väärtuslikumale loodusvarale - inimesele. Tudengid, õppejõud, töötajad ja partnerid - just nemad on meie kõige suurem väärtus.

Ühiskonna paremaks ning sügavamaks mõistmiseks on instituudis sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse (RAKE), EL ja Venemaa uuringute keskus ning mitmed akadeemilised töörühmad, kus mõtestatakse ühiskondlikke muutusi ning otsitakse lahendusi elulistele probleemidele. Professorid, analüütikud ja tudengid otsivad koos vastuseid küsimustele, miks, kuidas ja kuhu peaksime edasi liikuma.

Peame ühtviisi oluliseks nii protsessi kui tulemuslikkust. Usume, et oluline on kohale jõuda sinna, kuhu algselt planeerisid, aga samavõrd oluline on tähele panna, mida sel teekonnal märkasid, õppisid ja kogesid. Seisame kogu Skytte perega selle eest, et toetada ja väärtustada initsiatiivlikust, lahenduste otsimist ning uutmoodi mõtlemist.

Johan Skytte nimelise instituudina kanname endas pärandit, millele kunagine riigimees, hariduse edendaja ja rahvusvaheliste suhete asjatundja oma eluaja (1577-1645) jooksul pühendus. Olles nii Tartu Ülikooli rajamise initsiaator kui ka selle esimene kantsler, on tema vaimne jalajälg siiani Toomemäel tuntav temanimelise templikujulise ausamba kõrval Tartu linna südames, Tartu Ülikooli peahoone ja Tartu Raekoja ja Eesti Riigikohtu väärikas naabruses.

#instituudist #vilistlane
Carlos Kleimann
Jaga
17.06.2022
#instituudist #õppimine #õpetamine #rahvusvaheline #tunnustamine #vilistlane
Skytte aktus

Skytte instituudi lõpuaktus 2022

Jaga
03.06.2022
#instituudist #ühiskonnale
Skytte üritused

Lähiaja sündmused

Jaga
02.06.2022