Autor:
Rasmus Kull

Sisseastujale

Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudis saad õppida nii bakalaureuse- magistri- kui doktoriõppes. Magistriõppes on lisaks võimalus valida erinevate õppevormide ja õppekeelte vahel. Valdav osa õppetööst toimub Tartus Toomemäel sotsiaalteaduste valdkonna majas, Lossi 36.

Kas teadsid, et kõikidele meie õppekavadele kandideerides tuleb lisaks muudele dokumentidele esitada ka motivatsioonikiri? Siin lehel meie soovitused, mida võiks motivatsioonikirja kirjutades ja erialakatseks valmistudes silmas pidada.

Sisseastumine
Sisseastujale olulised kuupäevad 2024. aastal

Bakalaureuseõppe avalduste vastuvõtt 12. juuni - 26. juuni
Eestikeelse magistriõppe avalduste vastuvõtt 1. veebruar - 26. juuni
Ingliskeelse magistriõppe avalduste vastuvõtt 1. veebruar - 15. märts
Esimesed vastuvõtu otsused 12. juuli
Õppeaasta algus 2. september

Erialaseltsid

Skyttes õppides oled oodatud liituma kahe erialase tudengiorganisatsiooniga. Nendeks on Riigiteaduste Selts ja Rahvusvaheliste Suhete Ring.

Image
Riigiteaduste Selts

Riigiteaduste Selts (RTS) tegutseb selle nimel, et iga riigiteaduste üliõpilane oleks osa ühtsest kogukonnast, võtaks selle tegevustest aktiivselt osa ja aitaks kaasa eriala kuvandi arendamisele. Seltsi liikmeks võib saada iga Tartu Ülikooli Johan Skytte instituudi pakutaval erialal (nii pea- kui ka kõrvalerialal, olenemata õppeastmest) õppiv üliõpilane. 

Image
Rahvusvaheliste Suhete Ring

Rahvusvaheliste Suhete Ring (RSR) on Tartu Ülikooli tudengiorganisatsioon, mis ühendab rahvusvaheliste suhete vastu huvi tundvaid tudengeid. Selle liikmed on erinevatest teaduskondadest ja erialadelt. RSR korraldab iganädalast loengusarja, kus külalisteks poliitikud, riigiametnikud, teadlased, ettevõtjad ja teised rahvusvahelistest suhetest huvitatud või nendega igapäevaselt kokku puutuvad inimesed.

Kääriku sügiskool

Image
Kääriku sügiskool 2022

Meie legendaarne Kääriku sügiskool toimub, nagu nimigi reedab, igal sügisel Käärikul. Mis seal toimub? Selle kohta ütleme nii, et mis Käärikul toimub, jääb Käärikule. Paljastame vaid seda, et kuulata saab poliitmaastiku tippe ning räägitakse seda, mida tavaliselt lehest ei loe ja raadiost ei kuule. Kuidas osaleda? Esita avaldus ja tule Skyttesse õppima.