Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudis saad õppida nii bakalaureuse- magistri- kui doktoriõppes. Magistriõppes on lisaks võimalus valida erinevate õppevormide ja õppekeelte vahel. Valdav osa õppetööst toimub Tartus Toomemäel sotsiaalteaduste valdkonna majas, Lossi 36.
Kas teadsid, et kõikidele meie õppekavadele kandideerides tuleb lisaks muudele dokumentidele esitada ka motivatsioonikiri? Siin lehel meie soovitused, mida võiks motivatsioonikirja kirjutades ja erialakatseks valmistudes silmas pidada.
Bakalaureuseõppes saad meil õppida riigiteaduseid. Tegemist on eestikeelse päevaõppega, mille kestel saad teadmisi rahvusvaheliste suhete, riigisiseste protsesside ja riigi igapäevase toimimise kohta. Lisaks saad meilt oskuse andmeid analüüsida, sest näiteks kevadel ootab teid ees Rein Taagepera aine, kus õpid valemite toel valitsuste eluiga prognoosima.
Riigiteaduste tudengina oled oodatud kaasa lööma instituudi teadustöös ja arvukatel avalikel loengutel, mida peavad poliitikamaailma tipud. Lisaks veel igasügisene legendaarne Kääriku sügiskool.
Eestikeelne päevaõpe, vastuvõtt 12.06 - 26.06.2024
Pakub huvi? Sel juhul
Magistriõppes saad valida nii Euroopa õpingute sessioonõppe kui päevaõppe vahel. Päevases õppes saad meil õppida rahvusvahelises seltskonnas kuna nii poliitika ja valitsemine digiajastul kui rahvusvahelised suhted ja regiooni uuringud programmide õppekeeleks on inglise keel. Seega saad rahvusvahelise õpikogemuse siitsamast Tartu Ülikoolist, sest lisaks välistudengitele on paljud meie õppejõud rahvusvahelise taustaga.
Kõikide õppekavade tudengid on soovi korral oodatud kaasa lööma instituudi teadusprojektide juures. Meie tudengina võid aidata korraldada teaduskonverentse ja osaleda erinevate projektide läbiviimisel. Lisaks käivad meil külalistena loenguid andmas inimesed, kes ise igapäevaselt osalemas nii poliitikate kujundamisel kui elluviimisel. Ning igasügisene legendaarne Kääriku sügiskool.
Eestikeelne sessioonõpe, vastuvõtt 1.02 - 26.06.2024
Ingliskeelne päevaõpe, vastuvõtt 01.02 - 15.03.2024
Ingliskeelne kaugõpe, vastuvõtt 01.02 - 15.03.2024
Pakub huvi? Sel juhul
Politoloogia doktoriõppe nominaalne õppeaeg on neli aastat ning õppima on oodatud magistrikraadi või sellele vastava kvalifikatsiooniga inimesed. Oluline on teada, et Eestis magistrikraadi omandanute sisseastumisprotsess politoloogia doktoriõppesse erineb välismaal lõpetanute omast.
Skyttes õppides oled oodatud liituma kahe erialase tudengiorganisatsiooniga. Nendeks on Riigiteaduste Selts ja Rahvusvaheliste Suhete Ring.
Riigiteaduste Selts (RTS) tegutseb selle nimel, et iga riigiteaduste üliõpilane oleks osa ühtsest kogukonnast, võtaks selle tegevustest aktiivselt osa ja aitaks kaasa eriala kuvandi arendamisele. Seltsi liikmeks võib saada iga Tartu Ülikooli Johan Skytte instituudi pakutaval erialal (nii pea- kui ka kõrvalerialal, olenemata õppeastmest) õppiv üliõpilane.
Rahvusvaheliste Suhete Ring (RSR) on Tartu Ülikooli tudengiorganisatsioon, mis ühendab rahvusvaheliste suhete vastu huvi tundvaid tudengeid. Selle liikmed on erinevatest teaduskondadest ja erialadelt. RSR korraldab iganädalast loengusarja, kus külalisteks poliitikud, riigiametnikud, teadlased, ettevõtjad ja teised rahvusvahelistest suhetest huvitatud või nendega igapäevaselt kokku puutuvad inimesed.
Meie legendaarne Kääriku sügiskool toimub, nagu nimigi reedab, igal sügisel Käärikul. Mis seal toimub? Selle kohta ütleme nii, et mis Käärikul toimub, jääb Käärikule. Paljastame vaid seda, et kuulata saab poliitmaastiku tippe ning räägitakse seda, mida tavaliselt lehest ei loe ja raadiost ei kuule. Kuidas osaleda? Esita avaldus ja tule Skyttesse õppima.