Palju õnne! Oled nüüd täieõiguslik Johan Skytte poliitikauuringute instituudi tudeng. Selleks, et saaksid ülikooliõpingute aega kõige paremini kasutada, oleme siia lehele kokku kogunud materjalid, mida meie instituudi üliõpilasel vaja läheb.
Kindlasti loe läbi õppekorralduse osa ja pööra erilist tähelepanu Skytte instituudi bakalaureuse ja magistriõppe korra dokumendile. Seal on toodud kõik nõuded, millele peavad vastama meie instituudi kirjalikud tööd. Lisaks tiitellehe vormistusele saad teada, millist viitamissüsteemi tuleb kasutada ja kuidas vältida plagiaati. Need on muidugi vaid mõned näited, ent ehk annavad aimu, et dokument on eelkõige praktiline ja vajalik tööriist.
Kiirelt leitavad kontaktid olukorraks, kui...
Töökogemuse saamiseks on parim viis minna praktikale. Selleks tutvu meie praktikatingimustega. Seejärel aitab sind edasi meie praktika koordinaator. Tema kontaktandmed leiad lehe paremalt veerust.
1. Tartu Ülikooli õppekorralduse lehelt leiad Tartu Ülikooli õppekorraldust ja ülikoolis õppimist puudutavad selgitused ja juhendid:
2. Õppimise hea tava on Tartu Ülikooli üliõpilaskonna omavaheline kokkulepe selle kohta, mis on hea õppimine ja kuidas see peaks toimuma. Siin on kirjas ka üliõpilase õigused.
3. Lisaks tuleb sul kinni pidada Skytte instituudi lõputöö, kaitsmiskomisjoni koosseisu moodustamise ja retsensendi määramise ning kaitsmise ja
korduskaitsmise korrast. See dokument (uuendatud: detsember 2021) reguleerib lõputööde kaitsmise korra Johan Skytte poliitikauuringute instituudis bakalaureuse- ja magistriõppe tasemel, ning selle korra osadeks on kolm lisa:
Lisa 1: kirjalike tööde vormistamise nõuded
Lisa 2: lõputööde koostamise juhend ja hindamiskriteeriumid
Lisa 3: informeeritud nõusolek võrgukeskkonnas lõputöö kaitsmise läbiviimiseks ja kaitsmise salvestamiseks.
Peale lugemist:
4. Skytte magistriõppekavade õpijuhised
5. Sotsiaalteaduste valdkonna ja üksuste juhendid ja korrad lehel on kirjas meie valdkonna õppega seotud reeglid.
6. Loe lisaks
Kasuta kindlasti võimalust ja mine välismaale vahetusüliõpilaseks! Võid minna semestriks või kaheks välismaale õppima, välispraktikale või suvekooli. Lisaks saad minna Euroopas kuni 30 päeva kestvale põimitud õpirändele. Selleks on olemas erinevaid stipendiume. Mõtle juba varakult vajalikud sammud enda jaoks läbi ja mine vaata Tartu Ülikooli õpirände keskuse lehte.
OLULINE! Õpirände planeerimisel vaata kindlasti läbi järgmised lingid ja tegutse vastavalt:
Lisaks aitavad sind meie instituudi koordinaatorid, kelle kontaktid leiad lehe paremast veerust.
Lõputööde tähtajad 2024/2025 akadeemilisel aastal
Sügissemestril
Kevadsemestril
Kaitstud lõputööd ja juhendajad
Enne oma lõputöö teema valimist on hea tutvuda varasemalt kaitstud töödega. Ikka selleks, et saada teada, mida juba siiani uuritud ning vastavalt sellele seada oma plaane ja uurimistöö fookust.
Kõiki alates aastast 2016 kaitstud töid on võimalik näha ja lugeda Tartu Ülikooli elektroonilises repositooriumis DSpace lehel.
Varasemad tööd on kõik olemas Tartu Ülikooli raamatukogus ning sotisaalteaduste valdkonna raamatukogus. Valdkonna raamatukogu asub mugavalt meie oma majas Lossi 36-316 ja on avatud E-R 10.00 – 18.00.
Kui otsid oma lõputööle juhendajat, siis meie töötajate lehel on kirjas, millistel teemadel lõputöid juhendame.
Tunniplaanide juures pane tähele, et need on ÕIS järgi. Ainetele registreerudes jälgi, et sinu tunniplaanis oleksid emajärjekorras kõik kohustuslikud ained. Need leiad oma õppekava juurest.
Tartu Ülikooli Raamatukogu
Avatud E-R 9-21, L-P 12-18
W. Struve 1, Tartu
Kontakt: library@ut.ee, 737 5772
Sotsiaalteaduste raamatukogu
Avatud E-R 10.00-18.00
Lossi 36-316, Tartu
Kontakt: so.raamatukogu@ut.ee, 737 5940
Meie oma majas Lossi 36 asuvas sotsiaalteaduste raamatukogus leidub kirjandust ajakirjanduse, avalike suhete, kommunikatsiooni, riigiteaduste (sh Euroopa Liidu temaatika), avaliku halduse, sotsioloogia ja sotsiaalpoliitika valdkonnast. Lisaks neile oled lahkesti oodatud kasutama kõiki ülikoolipere raamatukogusid.
Kui vajad tuge kas õppimises või isiklikus elus ette tulevate raskuste korral, siis Tartu Ülikooli nõustamiskeskus pakub tudengitele tasuta
Seda kõike ikka selleks, et sina saaksid keskenduda esmajoones õppetööle.
Skytte logoga Powerpointi esitluse failiid (16 : 9 formaat)