Autor:
Johan Skytte poliitikauuringute instituut

Skytte delegatsioon tutvustas Best4ME projekti peamisi tulemusi Moldova Riiklikus Ülikoolis

16.-17. mail osales Skytte töötajate delegatsioon Best4ME projekti lõpuüritusel, kus tutvustati ja hinnati projekti peamisi tulemusi ja väljundeid. 

Projekti „Moldova euroopastumise suurendamine uuenduslike õpetamistavade abil“ (Best4ME) lõppüritus korraldati 16.-17. mail Moldova Riiklikus Ülikoolis. Best4ME projekti rahastab Eesti Rahvusvahelise Arengu Keskus (ESTDEV) ja seda koordineerib Tartu Ülikooli (TÜ) Johan Skytte poliitikauuringute instituut koostöös Moldova Riikliku Ülikooliga (MSU). Projekti tegevused kestavad alates juunist 2023 ja lõpevad 2024. aasta mai lõpuks.  Projekti peamine eesmärk on suurendada õpetamispädevust ja laiendada Moldova kõrgkoolide innovatiivsete õpikogemuste portfelli, et tugevdada haridussuutlikkust ja rakendada ülikoolide õppejõudude uuenduslikke õpetamismeetodeid Euroopa uuringute valdkonnas; ning suurendada üliõpilaste teadmisi ja huvi Euroopa uuringute vastu, et motiveerida neid spetsialiseeruma ning omandama teadmisi ja oskusi, mis valmistavad neid ette tulevase ELiga seotud karjäärile või avaliku sektori töökohtadele, edendades Moldova euroopastumisprotsessi.

Ürituse lõppprogramm koosnes üksikasjalikust ülevaatest projekti tegevustest ja projekti raames väljatöötatud tulemustest. Anna Beitane esitas kokkuvõtte õpetajate koolituse raames kogutud tagasisidest innovaatiliste meetodite, magistriõppe üliõpilastele mõeldud veebiseminaride ja Tartus toimunud projektinädala kohta, mis oli mõeldud MSU üliõpilastele ja õppejõududele. Tema ettekandele järgnes projekti raames stipendiumi saanud magistrantide Euroopa õpingute teemaliste lõputööde avalik kaitsmine. Esimese päeva lõpetas Skytte töötajate kohtumine Moldova Riikliku Ülikooli Euroopa uuringute programmi esimese aasta magistrantidega.

Programmi teise päeva avas akadeemiline sümpoosion idapartnerluse tulevikust geopoliitiliste väljakutsete ajal, kus esinejad nii Tartu Ülikoolist (dr Stefano Braghiroli ja prof Eiki Berg) kui ka Moldova Riiklikust Ülikoolist (prof Valentina Teosa ja dr Cristina Ejov) jagasid oma vaateid Euroopa laienemise tulevikule. Üritusele järgnes lõpuettekanne ja uue rahastatud projekti „Eesti parimad praktikad Moldova kõrgharidussuutlikkuse tõstmiseks (EST4MORE)“ tutvustamine.  Üksikasjalik programm on kättesaadav siin.

Projekti koordinaatori, Euroopa õpingute kaasprofessor dr Stefano Braghiroli sõnul „tähistame koos kohalike partneritega Best4ME tegevuse edukat lõpetamist ja võime öelda, et saavutatud tulemused avaldavad püsivat positiivset mõju Moldova akadeemiliste ringkondade õpetamise ja õppekorralduse kvaliteedile“. Need on konkreetsed sammud Moldova täieliku integreerumise suunas Euroopa kõrgharidusruumi.“

Projekti üks peamisi tulemusi on kaasautoriseeritud aruande koostamine, milles esitatakse soovitused Euroopa uuringute valdkonna hariduse parandamiseks Moldovas, sealhulgas digitaliseerimisvõimalused ja uuenduslike õppemeetodite integreerimine õppekavasse. 

Täiend- ja e-õppe projektijuht Anna Beitane sõnadega: „Kui me kuulame MSU üliõpilaste esitlusi ja arutame Moldova kolleegidega nende kursuste täiustamise üle, siis on meil käegakatsutavad tõendid, et Best4ME ei ole mitte ainult suurepärane näide edukast kahepoolsest koostööst, vaid ka sisukas viis tuua Eesti ja Moldova kõrgharidus üksteisele lähemale pühendumise kaudu“. 

Aruandega (inglise keeles) saab tutvuda siin.

Projekti toetab ESTDEV - Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus, projektileping - nr 4-1/125-2023. 

Soome lipud peahoone ees

JÄRELVAADATAV: Soome president Alexander Stubb kõneles maailmapoliitikast ja vestles üliõpilastega

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

Kant 300. sünniaastapäeva kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäev Tartu Ülikoolis