/Unsplash

Mikrokraadiprogramm „Terrorism - põhjused, avaldumisvormid ja tõkestamine"

Mikrokraadi eesmärk on analüüsida terrorismi põhjuseid, vaadata selle ajalugu ja levikut maailmas ning tutvuda peamiste avaldumisvormidega. Kursuse läbinud osalejad mõistavad terrorismi äärmusluse ja radikaliseerumise olemust nii Eesti kontekstis kui ka Venemaal ja mujal maailmas, tunnevad erinevate äärmusideoloogiate põhimõtteid ja nendega seotud rühmitusi ning üksikründajaid, oskavad näha meedia ja interneti mõju terrorismile ja radikaliseerumisele, teavad seni rakendatud terrorismivastase võitluse viise nii siseriiklikult kui ka rahvusvaheliselt ning osakavad kaardistada terrorismiohvrite vajadusi ja õigusi.

Programm sobib sisejulgeoleku valdkonna ametnikele, riigiasutuste, kohalike omavalitsuste ja haridusasutuste spetsialistidele ning ajakirjanikele ja meedia valdkonna spetsialistidele, kes tunnevad vajadust teema paremaks mõistmiseks tööülesannete täitmisel, aga ka spetsialistidele ja tudengitele, kelle erialad on seotud sotsiaalteaduste, õigusteaduste ja rahvusvaheliste suhetega.

Lisainfo ja registreerumine

Toimumisaeg: 02.09.2024 - 31.01.2025
Registreerumine: 01.06.2024 - 21.08.2024
Õppekeel: eesti keel. Inglise keele oskus tasemel B2 on nõutav lugemismaterjalide omandamiseks.
Õppevorm: Õppetöö toimub auditoorselt kaks korda kuus reedeti Tartu Ülikooli Tallinna esinduses (Teatri väljak 3, Tallinn). Üks reedene koolituspäev hõlmab 8 akadeemilist tundi.
Hind: 1100 eurot

Õppeained ja toimumisajad
SVJS.00.101 Terrorismi ajalugu, põhjused ja avaldumisvormid
SVJS.00.103 Terrorismi ennetamine ja tõkestamine

Mikrokraadiprogrammi läbinu

• mõistab terrorismi (sh enesetaputerrorismi), äärmusluse ja radikaliseerumise olemust;
  • tunneb nende erinevaid määratlusi ja nende uurimiseks väljatöötatud käsitlusviise;
  • tunneb terrorismi puudutavaid õigusakte Eestis ja EL-is;
  • tunneb terrorismi ajalugu ja eri perioodidel enim kasutatud taktikaid;
  • tunneb äärmusluse kriteeriume ja radikaliseerumise tunnuseid;
  • mõistab radikaliseerumist, äärmuslust ja terrorismi nii Eesti kontekstis kui ka Venemaal ja mujal maailmas;
  • oskab hinnata terrorismi leviku olukorda ja suundumusi EL-is ja mujal maailmas;
  • mõistab meedia ja interneti mõju terrorismile ja radikaliseerumisele;
  • oskab eristada äärmusideoloogiaid, nende tõmbetegureid ja põhinarratiive;
  • tunneb terrorismivastase võitluse peamisi viise, nt luure, droonid, deradikaliseerumisprogrammid jt;
  • tunneb terrorismiohvrite õigusi ja vajadusi.

Programmijuht: Stefano Braghiroli, stefano.braghiroli@ut.ee

Mikrokraadide KKK

Motivatsioonikirja nõuded

Registreerumise lõpuni

Nõuanded mikrokraadi motivatsioonikirja koostamiseks

Nõuanded mikrokraadile registreerumisel esitatava motivatsioonikirja koostamiseks.
EU flags

Mikrokraadiprogramm „Euroopa Liidu alused"

Buildings

Mikrokraadiprogramm „Rahvusvaheliste projektide kirjutamine"