Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut kutsub kõiki huvilisi kandideerima mikrokraadiprogrammidesse. Kandideerimise tähtaeg on 26. jaanuar.
Mikrokraadiprogrammid pakuvad suurepärast võimalust täiendada oma teadmisi ja oskusi erinevates poliitikauuringute valdkondades. Programmid on mõeldud spetsialistidele, kes otsivad võimalusi professionaalseks arenguks, kui ka tudengitele, kes soovivad oma õpinguid täiendada. Sel kevadel pakub Skytte instituut kahte mikrokraadiprogrammi.
Johan Skytte poliitikauuringute instituudi külalisprofessor Toomas Hendrik Ilves õpetab koostöös ühiskonnateaduste instituudi kommunikatsiooniuuringute kaasprofessori Sten Hanssoniga mikrokraadiprogrammis „Maailmapoliitika ja mõjutustegevus“. Programmis saab õppija põhjaliku ülevaate julgeolekut ohustavast informatsiooniga manipuleerimise protsessidest ja nende võimalikest mõjudest. Õpe keskendub rahvusvahelise korra kujundamisele, sealhulgas infokorratusele ja välismõjutustele. Mikrokraad annab vajalikud oskused ja teadmised, et olla edukas ülemailmse mõjutustegevuse keerulises ja kiiresti muutuvas maailmas. Lisaks saab selgeks valdkonnas kasutatav terminoloogia nagu „desinformatsioon“, „valeinfo“, „kuriinfo“ ja „strateegilised narratiivid“.
Õpe toimub teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17.00–20.30 perioodil 4. märts kuni 24. aprill. Seminarid toimuvad inglise keeles e-õppena. Loengud salvestatakse ka järelvaatamiseks. Mikrokraadiprogramm toimub koostöös ühiskonnateaduste instituudiga. Loe edasi Skytte instituudi kodulehelt.
Mikrokraadiprogrammis „Riigihangete korraldamine algajatele“ saab õppija teadmised hankedokumentide koostamiseks ja riigihangete korraldamiseks ning elluviimiseks ning õpetab orienteeruma riigihankeõiguse maastikul. Programmi läbinud osalejad teavad ja tunnevad riigihanke korraldamise protsessi ja on põhjalikult kursis riigihangetesse puutuvate õiguslike, majanduslike ja korralduslike aspektidega.
Õpe toimub neljapäeviti kell 16.00–20.00 perioodil 6. märts kuni 24. aprill. Neljapäeviti toimuvad ained „Riigihangete korraldamine“ ja „Hankedokumentide koostamine“ järjestikku ning aine „Riigihankeõiguse eriseminar“ läbitakse Moodle keskkonnas. Õpe toimub eesti keeles, kuid inglise keele oskus tasemel B2 on vajalik lugemismaterjalide läbitöötamiseks. Mikrokraadiprogramm toimub koostöös õigusteaduskonnaga. Loe edasi Skytte instituudi kodulehelt.
Tutvu mikrokraadiprogrammidega ja kandideeri kuni 26. jaanuarini. Tutvu ka mikrokraadiprogrammide motivatsioonikirja nõuetega ja korduma kippuvate küsimustega Skytte kodulehel. Mõlemas mikrokraadiprogrammis osalemine on tasuline.