Vene kodanikuaktivist Jevgenia Tširikova Tartus

Kolmapäeval, 18. mail toimub Tartu Ülikoolis kohtumine Vene keskkonnaaktivisti Jevgenia Tširikovaga, kes räägib Vene kodanikuühiskonna aktiviseerumisest Putini karmistuva režiimi tingimustes. Arutelu "Kodanikuühiskonna probleemid ja rohujuuretasandi aktivism Venemaal" leiab aset 18. mail kl 14.15 Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste õppehoones Lossi 36-205. Kohtumine on vene keeles ja ilma tõlketa.

Jevgenia Tširikova (1976) on Vene keskkonnakaitsja ja kodanikuaktivist, kes hetkel elab Tallinnas. Ta sai tuntuks kodanikukampaania algatamisega Moskva-lähedase Himki metsa kaitseks, kui selgusid valitsuse plaanid rajada läbi metsa Moskva-Peterburi kiirtee. Sellest kasvas välja Tširikova laiem opositsiooniline tegevus, muuhulgas on ta kandideerinud Ühtse Venemaa vastu kohalikel valimistel. 2012.a pälvis Tširikova maineka Goldmani keskkonnaauhinna, samal aastal luges ajakiri Foreign Policy ta maailma saja mõjukaima mõtleja hulka. Hiljuti on ta pannud aluse veebiportaalile activatica.org, mis pakub tuge keskkonna- ja kodanikuühiskonnagruppidele.

Kohtumise korraldavad TÜ Euroopa Liidu-Vene uuringute keskus CEURUS ja Avatud Eesti Fond osana vestlussarjast "Venemaa hääled".

Lisainfo: Piret Ehin, TÜ EL-Vene uuringute keskuse CEURUS juhataja, piret.ehin@ut.ee, tel 737 5938.

Teate edastas:
Maili Vilson