Johan Skytte poliitikauuringute instituut

"Vello Pettai: iga tühja lubadust pole mõtet sildistada populismiks"

Septembri lõpuga on otsad kokku tõmmanud interdistsiplinaarne teaduskonsortsium nimega POPREBEL. Sellega seoses on Vello Pettai andnud ka intervjuu Postimehe "Maailm taskus" taskuhäälingus. Saates on juttu populismi mitmetest tahkudest, selle minevikust aga ka selle tulevikust, kusjuures Pettai toob esile neli populismi ilmumisvormi. Need on populism värava taga (veel pole võimule saanud), populism hoovis sees (valitususes kohta omav, aga mitte juhtiv), populism võimul (Orban Ungaris) ja kättemaksujanuline populism (võimupositsioonilt langenud, nt Trump). Lähemalt kuula/loe siit.

POPREBEL projektiga on uuritud Kesk- ja Ida-Euroopas viimastel aastatel hoogu kogunud populismi. Et omada paremat ülevaadet selle nähtuse levikust ja olemusest, keskendus projekt interdistsiplinaarselt üleeuroopalise veebidiskursuse vaatlusele. Eesmärgiks oli uurida tulevikutrajektoore ja luua tihedaid sidemeid aktivistide, poliitikakujundajate ning kodanikuühiskonna aktivistidega, et toetada Euroopa demokraatia arengut.

Kant 300. sünniaastapäeva kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäev Tartu Ülikoolis

NATO

Tartu Ülikooli koordineeritav valeinfoga võitlemise Eesti-Prantsuse koostööprojekt sai NATO rahastuse