Tartus toimub rahvusvaheline Aasia-teemaline seminar

21. sajandit on nimetatud Aasia sajandiks. Ida- ja Kagu-Aasia riikide tähtsus maailma poliitilisel areenil lähitulevikus kasvab ning Eesti riik peab oskama arvestada sealsete poliitiliste arengute ja riiklike huvidega. Cambridge'i ja Tartu Ülikooli ühine seminar pakub laiapõhjalist koostöö ja ühisettevõtmise vormi ning võimaldab ka tudengitel kuulata ja näha, millised rahvusvahelised kõrgtasemel projektid on töös, millised võimalused on uurimistööks.

Seminari eesmärk on laiendada ja algatada Aasia teemalist koostööd Tartu Ülikooli ja Cambridge'i Ülikooli vahel: võimaldada teadlastel esitleda oma uurimisteemasid, leida koostöö võimalusi teadlaste vahel ja anda tudengitele ideid edasiseks teadustööks, luua rahvusvahelisi töörühmi. Vastavalt Tartu Ülikooli Aasia alastele uuringute fookusele keskendutakse ettekannetes (a) Hiina poliitilistele arengutele, (b) India uuringutele, (c) Lähis-Ida uuringutele (sh islami, pärsia ning semiidi kultuur ja keeled). Cambridge'i poolelt on kutsutud esinema spetsalistid India, Hiina, Pärsia ja Lähis-Ida uuringute alalt.

Prof. Charles Melville (University of Cambridge, Faculty of Asian and Middle Eastern Studies, Professor of Persian History, Vice-President of the British Institute of Persian Studies)

Dr. Timothy Winter (University of Cambridge, Director of Studies, Wolfson College; Dean, The Cambridge Muslim College)

Dr. Firuza Melville (University of Cambridge, Faculty of Asian and Middle Eastern Studies Affiliated Lecturer; Director of Research, Cambridge Shahnama Centre for Persian Studies, Pembroke College)

Dr. Robert Weatherley (University of Cambridge, Faculty of Asian and Middle Eastern Studies, Affiliated Lecturer in Chinese Politics)

Dr. Nadia Vidro  (University of Cambridge, Faculty of Asian and Middle Eastern Studies, Affiliated Researcher in Hebrew Studies)

Dr. Robert Harding (University of Cambridge, Faculty of Asian and Middle Eastern Studies, Affiliated Researcher in Indian Languages and Cultures)

Prof. Per Kværne (Univerity of Oslo, Professor Emeritus)

Prof. Lisheng Dong (University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Johan Skytte Institute of Political Studies, Professor of Asian Politics)

Prof. Ülo Valk (University of Tartu, Faculty of Arts and Humanities, Institute of Cultural Research, Professor of Estonian and Comparative Folklore)

Seminar on avatud kõigile huvilistele, samas toimuvad registreerunud kraadiõppuritele ka kinnised arutelud. Üritusele oodatakse osalema nii doktorante kui magistrante. Huvilistel on võimalus registreerida otse kodulehel https://www.ut.ee/et/oppimine/doktoriope/doktorikoolid või võtta ühendust aadressil: elo.suld@ut.ee

Tutvu lähemalt ürituse ajakavaga.

Loengu materjalid on registreerunutele kättesaadavad alates 8. septembrist 2018.

Seminari töökeel on inglise keel.

Üritus toimub Ülikooli 18, Tartu Ülikooli peahoones, senati saalis (teisel korrusel).

Seminaris osalemise eest on võimalus saada 2 EAPd, selleks peab registreeruma ja osalema kogu programmis.

Osavõtt on tasuta.

Rahvusvaheline seminar organiseeritakse koostöös Tartu Ülikooli Aasia keskusega, Johan Skytte Poliitikauuringute Instituudiga, Kultuuriteaduste ja kunstide instituudiga, Usuteaduskonnaga, Skytte Poliitikauuringute Instituut ning Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooliga. Üritust finantseerib Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA (Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond).


Edastatud

Annika Maksimov
Turunduse ja kommunikatsiooni spetsialist
Johan Skytte poliitikauuringute instituut
annika.maksimov@ut.ee