Skytte poliitikauuringute instituudis kolmandiku võrra rohkem kandideerimisi

Avalduste esitamise periood järgmiseks 2020/2021 õppeaastaks on Tartu Ülikooli eestikeelsetele õppekavadele selleks korraks läbi. Kui Tartu Ülikoolis oli avaldusete arvu kasv keskmiselt 10% õppekava kohta siis meie, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi erialadel olid kasvunumbrid võrreldes eelmise aastaga oluliselt suuremad. Nii meie bakalaureuse kui magistritaseme õppekohtadele kandideerib eelmise aastaga võrreldes enam kui kolmandiku võrra rohkem kandidaate.

Varakevadel toimunud ingliskeelsete magistriõppe erialade avalduste arv õppekoha kohta näitas samuti tugevat tõusu. Konkurss rahvusvahelised suhted ja regiooni uuringud (International Relations and Regional Studies) ning demokraatia ja valitsemine (Democracy and Governance) õppekavadele oli sel aastal 7.16 ja 7 avaldust kohale. ERR andmetel oli tegu kahe kõige populaarsema Eesti õpetatava õppekavaga. Vastuvõtt ingliskeelsetele erialadele 2021/2022 õppeaastaks avaneb taas juba jaanuaris.

„Rõõm on tõdeda, et sarnaselt varakevadisele vastuvõtule näitavad ka eestikeelsetele õppekavadele esitatud avalduste arvud olulist kasvu. Enam kui kolmandiku võrra suurem avalduste arv mõlemal õppekaval kinnitab taaskord, et Skytte on jätkuvalt atraktiivne õppimiskoht eesti kandidaatide hulgas. Turvaline õpikeskkond, innovaatilised õpetamismeetodid, ühiskonna arvamuse kujundamine päevakajalistel teemadel toetavad instituudi teaduskompetentsi ja õppetöö kvaliteeti,“ kommenteeris esitatud avalduste koguarvu Olga Bogdanova, Skytte instituudi asejuhataja õppetöö alal omalt poolt.

Alanud nädalal toimuvad nii riigiteaduste (BA) kui Euroopa õpingute (MA) õppekavadel erialakatsed ja vastuvõetud üliõpilaste esmased nimekirjad avaldatakse 14. juulil. Hiljemalt 16. juulil tuleb vastuvõetuil kinnitada oma õppima tuleku soov. Vabanenud õppekohti täidetakse jooksvalt kuni 19. augustini.

Lisainfo: Olga Bogdanova, Skytte instituudi asejuhataja õppetöö alal, olga.bogdanova@ut.ee

Evelyn Pihla
Johan Skytte poliitikauuringute instituut