Skytte instituudi nelja e-kursust tunnustati kvaliteedimärgiga

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse (HITSA) korraldataval konkursil „E-kursuse kvaliteedimärk 2020“ sai kvaliteetse e-kursuse tunnustuse ehk kvaliteedimärgi neli Johan Skytte poliitikauuringute instituudis loodud e-kursust, neist kaks kandideerivad ka “Aasta e-kursuse 2020” tiitlile.

Vastavalt konkursi statuudile on kvaliteedimärkide väljaandmise eesmärgiks levitada head kogemust ja analüüsida e-kursuste vastavust kvaliteedikriteeriumitele. Kokku tunnustati 34 e-kursust, neist 13 olid Tartu Ülikoolist. Skytte instituut nelja e-kursusega oli TÜ kõige edukam taotleja.

Skytte instituudi asejuhataja õppetöö alal Olga Bogdanova tunnustas e-kursuste autoreid suurepärase töö eest. “Oleme instituudis juba mitu aastat tegelenud e-õppe sihipärase arendamisega nii õppetöös kui vaba juurdepääsuga e-kursuste ehk MOOC-ide puhul, ja kvaliteedimärk annab ühtlasi kinnitust, et töötame õiges suunas,” ütles Bogdanova.

Olga Bogdanova selgitas veel, et tänu e-õppe arendamise kogemusele suurendatakse alates saabuvast sügissemestrist veebipõhiste ainete osakaalu tasemeõppes: “Nii tagame õppetööd ka neile, kes ei saa viibida klassiruumis liikumispiirangute tõttu või kes eelistavat distantsõpet.”

“E-kursuse kvaliteedimärk 2020” tunnustuse said järgmised kursused:

• History of the Baltic Sea Region (Läänemere regiooni ajalugu) – kandideerib ka “Aasta e-kursuse 2020” stipendiumile
    Autor: Heiko Pääbo
  • How to Identify and Support Older Victims of Abuse (Eakate vägivallaohvrite tuvastamine ja toetamine) – kandideerib ka “Aasta e-kursuse 2020” stipendiumile
    Autorid: Anastasiia Turusinova, Hector C. Pagan, Pille Tsopp-Pagan, Sirkka Perttu, Mari Puniste, Mari Tikerpuu
  • Understanding EU-Russia Relations: Foreign Policy Actors, Institutions and Policy-Making (Euroopa Liidu ja Venemaa suhted: välispoliitika mõjutajad, institutsioonid ja poliitika kujundamine)
    Autorid: Anna Beitane, Stefano Braghiroli, Thomas Linsenmaier, Andrey Makarychev, Leonardo Pataccini Alvarez, Irakli Sirbiladze, Alina Clay
  • Rahvusvaheliste suhete alused
    Autorid:  Maili Vilson, Raul Toomla, Eiki Berg, Rein Toomla

E-kursuse kvaliteedimärgi on varasemates taotlusvoorudes saanud veel neli Skytte instituudi kursust. Vaata kõiki tunnustuse teeninud Tartu Ülikooli e-kursusi siit.

Aasta e-kursus 2020 kuulutatakse välja 28. mail toimuval virtuaalsel tunnustusseminaril, kus tutvustatakse parimaid e-kursusi ja nimetatakse uuesti ära ka kõik kvaliteedimärgi saanud e-kursused ja nende autorid. Vaata kõiki kvaliteedimärgi saanud kursusi HITSA veebilehelt.

Lisainfo: Olga Bogdanova, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi asejuhataja õppetöö alal, 737 6375 (6776), olga.bogdanova [ät] ut.ee

Teate edastas:
Maili Vilson