Skytte instituudi kolm e-kursust said kvaliteedimärgi

Johan Skytte poliitikauuringute instituudi kolm e-kursust pälvisid kvaliteedimärgi Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuselt (HITSA).

E-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvooru esitati 46 kursust 13 õppeasutusest. Kvaliteedimärgi vääriliseks hinnati neist 38 e-kursust. Tartu ülikoolist pälvisid kvaliteedimärgi kõik kvaliteedimärki taotlenud 11 e-kursust. Skytte instituut oli ainus TÜ üksus, kes kandideeris kolme kursusega.

Kolm kvaliteedimärgi vääriliseks hinnatud kursust Skytte instituudist on:

• Diffusion and Impact of Internet Voting (E-hääletuse levik ja mõju) (Dr Kristjan Vassil, Dr Mihkel Solvak);
  • EU-Russia Relations: Between the Vilnius and Riga Eastern Partnership Summits (EL-Venemaa suhted: Vilniuse ja Riia kohtumiste vahel) (Anna Beitane, Givi Gigitashvili, Thomas Linsenmaier);
  • Social Science Methodology (Sotsiaalteaduslik metodoloogia) (Prof Vello Pettai).

„E-hääletuse levik ja mõju“ on välja töötanud Infotehnoloogia mõju-uuringute keskuse CITIS. Kursus on suunatud mitteinformaatikutest tudengitele ja spetsialistidele, kes soovivad erialateadmisi e-hääletuse valdkonnas. Ingliskeelsele kursusele saab registreeruda kuni 15. aprillini ülikooli kodulehel.

„EL-Venemaa suhted: Vilniuse ja Riia kohtumiste vahel“ on loonud Euroopa Liidu-Venemaa uuringute õppekava magistrandid nooremteadur Thomas Linsenmaieri juhendamisel osana oma arenguseminari kursusetööst. Kursus sai äsja ka ülikooli õppeprorektori täienduskoolituse tunnustuse.

„Sotsiaalteaduslik metodoloogia“ on osa Skytte instituudi ingliskeelsete magistriõppekavade metodoloogiamoodulist. Selle läbiviimisel kombineeritakse Panopto tarkvaraga loodud lühivideosid ümberpööratud klassiruumi õppemeetoditega.

E-kursuse kvaliteedimärke anti välja juba 10. korda. Tegemist on osaga e-õppe kvaliteedisüsteemist, mille peamiseks eesmärgiks on ühtlustada e-õppega seotud protsesse ja taset e-Ülikooli ja e-Kutsekooli konsortsiumitesse kuuluvates õppeasutustes.

Lisainfo: http://www.hitsa.ee/uudised-1/selgunud-on-e-kursuse-kvaliteedimargi-saajad-ning-aasta-e-kursus

Lisainfo: Olga Bogdanova, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi asedirektor õppetöö alal, olga.bogdanova [ät] ut.ee, tel 737 6375.

Teate edastas:
Maili Vilson