Foto:
Johan Skytte poliitikauuringute instituut

Rahalise heaolu hindamisel tuleks varade loendamise asemel arvestada elustiili eelistustega

See, kuidas tajutakse oma rahalist heaolu, sõltub palju enamast kui omatava raha hulgast. Ehkki sissetulek on siin väga oluline tegur, tuleb küsida ka seda, mida peab inimene oma õnne jaoks vajalikuks.

Johann Skytte poliitikauuringute instituudi käitumusliku poliitikakujundamise teadur Leonore Riitsalu uurib rahalise heaolu teemat inimkesksest perspektiivist. Tema uurimustöö kohta on tehtud Novaatoris väike sissevaade, mis puudutab muuhulgas rahatarkuse temaatika elavnemist üle maailma -- kuidas sellele on lähenetud ja mida annaks paremini teha.

Loe lähemalt Novaatorist.

#teadus #ühiskonnale
Terviserada

Inimeste terviseharitus vajab süsteemset tuge