Professor Hedlundi avalik loeng Venemaa majanduse tulevikust

Professor Stefan Hedlund16. märtsil peab Uppsala Ülikooli professor Stefan Hedlund avaliku ingliskeelse külalisloengu teemal
"STRATEGY 2030: A Roadmap to nowhere for Russia’s Economy" ("Strateegia 2030: Venemaa majanduse sihitu tegevuskava").

Loeng käsitleb Venemaa majanduse strateegiat aastaks 2030, mis Lääne sanktsioonide ning kukkunud naftahindade valguses peaks pakkuma uusi lahendusi Venemaa majanduse arenguks, strateegias väljatoodud tegevused aga seda professor Hedlundi hinnangul ei toeta. Loe teematutvustust lähemalt ingliskeelselt kodulehelt.

Stefan Hedlund on Uppsala Ülikooli Venemaa uuringute  professor. Ta on pikaajalise kogemusega Venemaa asjatundja, kelle praeguseks uurimisteemaks on institutsionaalsete muutuste majanduslikud teooriad. Professor Hedlund on Venemaa majandusreforme ning demokratiseerumisprotsesse käsitlenud nii oma teadustöös kui kommenteerinud meedias. Tema viimaste publikatsioonide seas on Invisible Hands, Russian Experience, and Social Science: Approaches to Understanding Systemic Failure (Cambridge University Press, 2011), ja Putin’s Energy Agenda: The Contradictions of Russia’s Resource Wealth (Lynne Rienner, 2014).

Loeng toimub kl 16:15-18 Johan Skytte poliitikauuringute instituudis (Lossi 36-214, Tartu) ning on osa loengusarjast, mida korraldab EL-Venemaa uuringute keskus (CEURUS) koostöös Uppsala ja Kenti Ülikooliga Euroopa Liidu poolt toetatud projekti UPTAKE raames.

Lisainfo: Piret Ehin, EL-Venemaa uuringute keskuse (CEURUS) juhataja, piret.ehin [ät] ut.ee

Teate edastas:
Maili Vilson