Johan Skytte poliitikauuringute instituut

Populaarne e-kursus tuleb taas! EL-i ökoinnovatsioon ja roheelektroonika

2023. aasta kevadel avas Tartu Ülikool esimese veebikursuse jätkusuutlikust elektroonikaarendusest. Nüüd, selle aasta sügisel on ingliskeelne kursus taas avatud ja ootame osalema eelkõige elektroonikavaldkonna inimesi. Huvi korral võivad kursusel osaleda teistegi alade esindajad. Teemadest käiakse läbi erinevad võimalikud muutused, mis on seotud keskkonnasäästlike elektroonikaseadmetega.

Kuuenädalase kursuse jooksul tuleb juttu EL-i regulatsioonidest, toodete elutsüklist, ökodisainist, uutest bioplastikutest ning e-jäätmetest. Kursuse õpitempo valib iga osaleja ise - ülesandeid täita ning loenguid kuulata saab endale sobivas tempos. Õppe maht 1 EAP ja kursuse läbijad saavad Tartu Ülikooli tunnistuse.

Veebikursuse õppejõud loodavad, et peale kursuse läbimist hakkavad inimesed elektroonikaseadmeid hankides jätkusuutlikumalt mõtlema. Selleks jagatakse kursusel erinevaid ideid ning praktilisi nippe.

Oled oodatud:

• Toimumisaeg: 23. oktoober - 4. detsember, 2023
  • Õppemaht 1 EAP, lõpetamisel Tartu Ülikooli tunnistus
  • Sinu tulevased õppejõud lühikeses tutvustavas videos.

Registreeru

Kevadine veebikursus (MOOC ing.k. Massive Open Online Course) sai sooja vastuvõtu nii osalejatelt kui Eesti Elektroonikatööstuse Liidult:

„Informatiivne, hästi struktureeritud, mitte liiga kiire tempoga. Meeldis, et tihedale töögraafikule vaatamata oli seda hea läbida.“

„Mulle meeldis, et saadud teadmisi ja oskusi sai kohe rakendada. Suur aitäh Access2Markets tutvustamise eest!“

Kursus on loodud koostöös Wismari Rakendusliku Ülikooli (Saksamaa), Centria Rakendusliku Ülikooli (Soome) ja Riia Tehnikaülikooliga (Läti).

Küsimused ja lisainfo: Anastasiia (anastasiia.turusinova@ut.ee).

Kursus on rahastatud Euroopa Liidu Erasmus + programmist. „Elektroonikatootmise ökoinnovatsiooni koolitus professionaalidele ja ettevõtjatele (TRAIN-ECO)“ programmi lisainfo

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

1. mai 2004 Tammsaare pargis

Meie valik ja selle tagajärjed: 20 aastat Euroopa Liidus

Kant 300 näituseinfo kujundus koos joonistusega Kantist