Mihkel Solvak ja Robert Krimmer mängudest valimisseadusega

Lühikese etteteatamisajaga katse muuta valimisseadust tähendab, et sisuliste küsimuste asemel saab põhiteemaks valimiste legitiimsus. Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi e-valitsemise professor Robert Krimmer ja tehnoloogiauuringute vanemteadur Mihkel Solvak hoiatavad mängimast valimisseadusega. Nad lisavad, et hetkel oleks see otsene rünnak demokraatia vastu.

Enamikus riikides pole praegu just parim aeg valimisi korraldada. Rahvusvahelise demokraatia ja valimistoetuse instituudi (IDEA) andmeil on pandeemia tõttu peaaegu pooled valimised edasi lükatud. Need, kes valimisi ikkagi korraldasid, pidid valima kas sotsiaalse distantsihoidmise (Lõuna-Korea), ägedate vaidluste keskmesse sattunud posti teel hääletamise (USA ja Poola) või kiirkorras e-valimiste juurutamise – ja läbikukkumise (Leedu). Kuidas oleks see kõik Eestis välja näinud?

Loe lähemalt Eesti Päevalehe arvamusartiklist.

Austame erinevusi märgised

Tartu Ülikooli tunnustati taas kvaliteedimärgisega „Austame erinevusi“

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega

Tartu Ülikooli peahoone