Konverentsil vaadeldakse põhilisi trende, mis mõjutavad inimeste elu Venemaal ja Ida-Euroopas

9.–11. juunil toimuval Ida-Euroopa ja Venemaa uuringute ingliskeelsel aastakonverentsil keskendutakse muu hulgas identiteedi- ja suveräänsusküsimustele tänapäeva maailmas.

Neljandat aastat toimuva konverentsi tänavune juhtteema on „Communities in Flux: Rethinking Sovereignty and Identity in an Era of Change“ („Kogukonnad muutuste keerises. Identiteet ja suveräänsus teisenevas maailmas“). Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut ja Euroopa Liidu – Venemaa uuringute keskus.

Konverentsi 46 ettekandesessioonil esineb 215 teadlast ja eksperti kõikjalt Euroopast, USA-st, Kanadast, Venemaalt ja mujalt. Teemadering ulatub julgeolekuküsimustest ja valitsemisest õigusteaduseni ning kirjandusest ja tõlketeadusest kultuuri- ja identiteedipoliitikani nii Venemaa, Kesk- ja Ida-Euroopa kui ka laiemalt rahvusvahelises kontekstis.

Konverentsi avab 9. juunil Virginia Tehnikaülikooli professor, tuntud politoloog Gerard Toal, kes keskendub oma ettekandes vandenõuteooriate osale geopoliitilises maailmamõtestamises. Järgmisel päeval esineb Pittsburghi Ülikooli professor Nancy Condee, kes kõneleb soovmõtlemisest ja suveräänsuse lõpust postkommunismi kolmandal kümnendil (2009–2019). Konverentsi programmis on ka rahvusülikooli sajandale aastapäevale pühendatud ümarlaud ja Euroopa Teadusnõukogu grante tutvustav erisessioon.

Lisaks ettekandesessioonidele ja plenaarkõnedele on konverentsi kavas ka dokumentaalfilmi „Gulagi naised“ (2018) avalik seanss Tartu Elektriteatris 10. juunil kell 20.15. Režissöör Marianna Yarovskaya film, mis nomineeriti tänavu Oscari filmiauhindade jagamisel kümne parima lühidokumentaalfilmi hulka, räägib mõjuva ja traagilise loo naistest, kes viibisid Gulagi vangilaagrites. Seanss on tasuta ja kõik huvilised on oodatud.

Konverentsi kaaskorraldajad on Uppsala Ülikooli Venemaa ja Ida-Euroopa uuringute instituut ning Kenti Ülikooli politoloogia ja rahvusvaheliste suhete instituut. Konverentsi toimumist toetavad Eesti Teadusagentuur teadusprojekti IUT20-39 raames, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkond, Tartu linn ja USA suursaatkond Eestis.

Rohkem infot on konverentsi veebilehel.

Lisateave: Maili Vilson, TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituudi politoloogia doktoriõppekava programmijuht, teaduskommunikatsiooni spetsialist ja konverentsi kaaskorraldaja, 737 6584, maili.vilson@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja
tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820

 

Ajakirjanike vestlusring

Keerukate teemade selgitamisel on teadlased ajakirjanikele väga oodatud partnerid

Doktorant teeb laval ettekannet

Kalendrisse kirja: doktorantide kolme minuti loengute konkurss toimub 2. oktoobril

Illustration with lines

Eesti tehisintellekti tippkeskuse avamine