Ilmunud on Eiki Bergi ja Sphend Kursani raamat "De Facto States and Land-for-Peace Agreements"

See raamat uurib ja analüüsib, kuidas on võimalik territoriaalse konflikti puhul sõlmida "land-for-peace" kokkuleppeid lahkulöönud de facto riikide ja nende emariikide vahel.

"Land for peace agreements have fallen out of favour in modern international relations. The idea of trading territory to resolve longstanding disputes is seen as passé at best, if not an affront to norms of contemporary peace-making. But is this preventing the settlements of many conflicts? Using real case studies, this ground-breaking work opens up a much needed conceptual and practical debate about the role of land for agreements in contemporary conflict resolution practices."

James Ker-Lindsay, London School Economics and Political Science, UK

Publikatsioon vaatleb geograafilisi "lahendusi" käimasolevate konfliktide lahendamisel, mis seisavad enesemääramise põhimõtte (ajendiks de facto riigid) ja territoriaalse terviklikkuse põhimõtte vahel (ajendiks emariigid). Millistel tingimustel võivad üldse territoriaalsed kohandused tuua kaasa rahuvõimaluse de facto riikide ja nende emariikide vahel? Näidetena uurivad autorid maa-rahu lepingute sõlmimise võimalust neljas de facto/emariigi juhtumis, nimelt Kosovo-Serbia, Mägi-Karabahh-Aserbaidžaan, Põhja-Küpros-Küprose Vabariik ja Abhaasia-Gruusia.

Lisainfo ja tellimine: https://www.routledge.com/De-Facto-States-and-Land-for-Peace-Agreements…

Austame erinevusi märgised

Tartu Ülikooli tunnustati taas kvaliteedimärgisega „Austame erinevusi“

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega