Author:
Erakogu

Eva Piirimäe raamatu "Herder and Enlightenment Politics" esitlus

Olete oodatud Eva Piirimäe raamatu "Herder and Enlightenment Politics" esitlusele Tartus 21. juunil 2023 kell 18.00-20.00 Eesti Üliõpilaste Seltsi majas Tõnissoni 1.

Sellel suvisel õhtupoolikul teeme EÜSi avaras saalis ekskursiooni valgustusajastusse ja kuulame, mida Johann Gottfried Herderil (1744-1803) oli öelda eetika ja õiguse, kultuuri ja poliitika suhte kohta. Arutleme, kuivõrd on tänaste poliitiliste väljakutsete lätted – ja ehk ka lahendused – valgustusajastus. Mida on meil õieti ajaloost õppida?

Erilist tähelepanu pöörame Herderi mõtetele Liivimaa ajaloost ning vaatame, kuidas tema Liivimaa-kogemus mõjutas tema poliitilist mõtet ja selle kaudu ka arusaamu Euroopa ja kogu maailma arengusuundadest. Kas eksisteerib midagi sellist nagu „Läänemereruumi“ vaatenurk maailmale? Kuidas on võimalik, et Herderit on ühtaegu peetud nii rahvusluse kui ka kosmopolitismi esindajaks? Mis mõttes võiks teda koguni pidada kestliku arengu eestkõnelejaks?

Raamatu ja sellest kerkivate küsimuste vahendusel kõnelevad Herderist Jaan Undusk, Hent Kalmo, Liina Lukas ja raamatu autor. Vestlust veab David Ilmar Lepasaar Beecher.

Kohapeal on võimalik soetada ka viimastel aastatel ilmunud Herderi tõlkeid!

Selleks, et korraldus paremini sujuks, palume oma tulekust teada anda.

Annan oma tulekust teada

Lisainfo: Mart Alaru, mart.alaru@ut.ee ja Evelyn Pihla, evelyn.pihla@ut.ee


Üritus on kaasrahastatud ETAG projekti Rahvaste enesemääramine ajaloolises perspektiivis (PUT PRG942) ja Jean Monnet tippkeskuse projekti REPAIR (Euroopa Komisjoni grandileping 101085795) poolt.

Image
ETAG REPAIR
#koostöö #teadus
Tartu konverents

Tartus kohtuvad enam kui 30 riigi teadlased, et arutada Ida-Euroopa ja Euraasia mineviku, oleviku ja tuleviku üle

#ettevõtlus #teadus
Eksperimentaalarendus

Tartu Ülikool toetab teadustöö tulemuste turuküpsemaks arendamist 300 000 euroga