Erakogu

Eva Piirimäe raamatu „Herder and Enlightenment Politics“ esitlus

Ülikoolipere on oodatud Eva Piirimäe raamatu „Herder and Enlightenment Politics“ esitlusele Tartus 21. juunil 2023 kell 18–20 Eesti Üliõpilaste Seltsi majas (Tõnissoni 1).

Suvisel salongihõngusel õhtupoolikul teeme EÜS-i avaras saalis ekskursiooni valgustusajastusse ja kuulame, mida oli Johann Gottfried Herderil (1744–1803) öelda eetika ja õiguse ning kultuuri ja poliitika suhte kohta. Arutleme, kuivõrd on praeguste poliitiliste probleemide lätted – ja ehk ka lahendused – valgustusajastus. Mida on meil õieti ajaloost õppida?

Erilist tähelepanu pöörame Herderi mõtetele Liivimaa ajaloost ja vaatame, kuidas mõjutas Liivimaa kogemus tema poliitilist mõtet ning seekaudu ka arusaamu Euroopa ja kogu maailma arengusuundadest. Kas eksisteerib midagi sellist nagu „Läänemereruumi“ vaatenurk maailmale? Kuidas on võimalik, et Herderit on ühtaegu peetud nii rahvusluse kui ka kosmopolitismi esindajaks? Mis mõttes võiks teda koguni pidada kestliku arengu eestkõnelejaks?

Raamatu ja sellest kerkivate küsimuste vahendusel kõnelevad Herderist Jaan Undusk, Hent Kalmo, Liina Lukas ja raamatu autor Eva Piirimäe. Vestlust veab David Ilmar Lepasaar Beecher.

Kohapeal on võimalik soetada ka viimastel aastatel ilmunud Herderi tõlkeid.

Et korraldus paremini sujuks, palume oma tulekust teada anda.

Annan oma tulekust teada

Lisateave: Mart Alaru (mart.alaru@ut.ee) ja Evelyn Pihla (evelyn.pihla@ut.ee)

Üritus on kaasrahastatud ETAG-i projektist Rahvaste enesemääramine ajaloolises perspektiivis (PUT PRG942) ja Jean Monnet' tippkeskuse projektist REPAIR (Euroopa Komisjoni grandileping 101085795).

ETAG REPAIR
KANT

Madis Kõivu "Filosoofipäeva" avalik lugemine

Kant 300. sünniaastapäeva kujundus koos joonistusega Kantist