Eesti krediidituru uuring: inimestel on vähem halbu laene, samas on jätkuvalt vajadus laenutarkuse järgi

Täna avaldas Rahandusministeerium RAKE poolt läbi viidud krediidituru uuringu tulemused. Uuring näitas, et Eesti krediiditurul on laenumahtude kasvades vähenenud halbade laenude osakaal.  Samas on tõusnud väikelaenudega makseraskustes olijate arv, mis viitab sellele, et laenude väljastamine ei pruugi olla piisavalt vastutustundlik.

Täpsemate uuringu tulemustega saad tutvuda siin: https://fin.ee/media/5806/download

Üks uuringu autoritest, analüütik Sabina Trankmann värskelt avaldatud uuringust:
"Laenud ja järelmaksud on muutunud lahutamatuks ja loomulikuks osaks meie argipäevast, aidates kaasa sellele, et meil oleks lihtsam ning mugavam tegutseda ja mõnusam elada. Kuid nii nagu paljud teised elu mugavamaks tegevad asjad, nõuavad ka laenud ja järelmaksud kasutajalt oskusi, teadmisi ja enesekontrolli, et mitte oma kasutajale kasu asemel hoopis kahju tuua. Paraku aitas uuring saada kinnitust teadmisele, et paljudel inimestel neid oskusi, teadmisi ja enesekontrolli napib.
Uuringuga otsisime vastuseid küsimustele, kuidas aidata ja toetada tarbijaid nii, et nad krediiditooteid enda jaoks võimalikult turvaliselt kasutada saaksid, kuidas vähendada võlgade küüsi langenud inimeste arvu ning samas säilitada krediiditoodete pakkujate jaoks võimalus areneva turu ja ausa konkurentsi tingimustes oma tooteid arendada ja müüa."

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine

Ukraina lipp

Ülikooli Ukraina-teemaline teave