Arutelud juhatavad sisse Venemaa ja Ida-Euroopa uuringute aastakonverentsi

Tänavu viiendat korda toimuva Tartu Venemaa ja Ida-Euroopa uuringute rahvusvahelise aastakonverentsi eel toimuvad kaks ümarlauaarutelu 31. mail ja 5. juunil, neist esimene keskendub infosõjale ja teine nõukogude identiteedile. Arutelud on avatud kõigile huvilistele.

Konverentsi peakorraldaja, TÜ Euroopa Liidu – Venemaa uuringute professori Viacheslav Morozovi sõnul on huvi selleaastase konverentsi vastu olnud väga kõrge: „2016. aastast toimuv Tartu konverents on saanud rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud akadeemiliseks konverentsiks teadlastele, kes tegelevad kultuuriliste, sotsiaalsete, majanduslike ja poliitiliste arengute uurimisega Ida-Euroopas, Venemaal ja Euraasias laiemalt.“

6.-8. juunini toimuva konverentsi juhtteema on „Post-Socialist (dis)Orders“ („Postsotsialistlikud korra(tuse)d“) ja konverents toimub koostöös PONARS Euraasia uuringute võrgustikuga. Konverentsi peaesineja on Dr Ayşe Zarakol Cambridge’i Ülikoolist ettekandega teemal „What makes a region a region? The future and promise of area studies“. Konverents toimub inglise keeles ilma tõlketa.

Pandeemia tõttu toimub konverents veebi teel, programm hõlmab 60 paneelsessiooni ja ümarlauda, mis käsitlevad mitmekülgseid teemasid politoloogiast, rahvusvahelistest suhetest, majandus- ja õigusteadusest, keele-, kirjandus- ja kultuuriteadustest ning ajaloost. Konverentsi programmiga saab lähemalt tutvuda kodulehel. Konverentsi kuulamisest huvitatud saavad end külalisena registreerida kuni 28. maini.

Uuendusena toimuvad sel aastal aga kaks ingliskeelset ümarlauaarutelu juba enne konverentsi 31. mail ja 5. juunil, mis on kättesaadavad kõigile huvilistele, veebiülekande info saamiseks paluvad korraldajad huvilistel registreeruda veebivormi kaudu (va neil, kes on juba konverentsil osalejaks registreerunud – info tuleb teile korraldajate kaudu).

  • 31. mail kell 17.00 toimub infosõjale pühendatud arutelu „The rise of populism and information warfare - the influence of Russian strategic narratives on the Global Knowledge Warfare”, kus võtavad sõna Holger Mölder (Tallinna Tehnikaülikool), Eric Shiraev (George Masoni Ülikool), Vladimir Sazonov (Tartu Ülikool/ Kaitseväe Akadeemia), Noel Foster (Princetoni Ülikool), Zanobia Chan (Princetoni Ülikool), ja Louis Wierenga (Tartu Ülikool).
  • 5. juunil kell 16.00 toimub nõukogude identiteedile keskenduv arutelu „Was there such thing as a Soviet subject? Subjectivities in flux, 1947-2000”. Esinevad Epp Annus (Tallinna Ülikool/ Ohio Ülikool), Alexey Golubev (Houstoni Ülikool), Anatoly Pinsky (Helsingi Ülikool), Zita Karkla (Läti Ülikool), ja Uku Lember (Tallinna Ülikool).

 

Maili Vilson
Konverentsi kaaskorraldaja
Venemaa ja Euraasia uuringute keskus
www.ceurus.ut.ee