Artemi Troitski avalik loeng Tartus

Teisipäeval, 10. mail pidas tuntud Vene ajakirjanik ja muusikakriitik Artemi Troitski avaliku ingliskeelse loengu Tartu Ülikoolis. Troitski käsitles oma loengus “Russia: The Unidentified Drowning Object (UDO). Where is it going and why? Implications for Estonia?” Venemaa praeguse poliitilise režiimi olukorda ja tulevikku ning võimalikke mõjusid Eestile.

Artemi Troitski (1955) on tuntud Vene ajakirjanik, muusikakriitik ja kontserdikorraldaja, kes sai eestlastele tuntuks 1980ndate lõpus ja 1990ndate alguses rokikriitiku ning Tšernobõli katastroofi ohvrite toetuskontserdiga. Lisaks laiaulatuslike ajakirjandustegevusele on ta kirjutanud mitmeid raamatuid nõukogude rokk- ja popmuusikast. Troitski resideerub alates 2014. aastast Tallinnas, andes loenguid Tallinna Ülikoolis ning tehes kaastööd mitmetele Eesti ja rahvusvahelistele väljaannetele.

Loengu korraldasid TÜ Euroopa Liidu-Vene uuringute keskus CEURUS ja Avatud Eesti Fond osana vestlussarjast "Venemaa hääled".

Lisainfo: Piret Ehin, EL-Vene uuringute keskuse CEURUS juhataja, piret.ehin [ät] ut.ee, tel 737 5938, ja CEURUSe kodulehel.

Teate edastas:
Maili Vilson