Skytte Instituut sai rahastuse uuele ESTDEV projektile – CONNECT4MORE

Flags of Moldova and European Union.
Autor:
Sasha Pleshco, Unsplash

Projekt tugineb varasemale eduka koostööle Tartu Ülikooli (TÜ) ja Moldova Riikliku Ülikooli (MSU) vahel, mis kujunes välja tänu projektidele „Moldova euroopastumise suurendamine uuenduslike õpetamistavade abil” (Best4ME) ja „Eesti parimad praktikad Moldova kõrgharidussuutlikkuse tõstmiseks” (EST4MORE). Käesoleva projektiga suunatakse tegevusi uutesse valdkondadesse, et jõuda laiema sihtrühmani, ning tagada tegevuste jätkusuutlikkus.

Projekt „Ühendades Eesti ja Moldova Euroopa valmisoleku ja innovaatilise hariduse nimel” (CONNECT4MORE) on saanud rahastuse Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuselt (ESTDEV) ning kestab 2025. aasta märtsist detsembrini. Meie instituudi poolt juhitavas projektis osalevad Moldova ülikoolid, õppejõud ja sidusrühmad, ning seda koordineerivad kohapeal Dr. Cristina Ejov ja tema meeskond Moldova Ülikoolist.

Järgmise kümne kuu jooksul tegeleb CONNECT4MORE Moldova kõrghariduse väljakutsetega, kaasates mitmeid olulisi sihtrühmi. Projekti eesmärk on:

  • arendada Moldova kõrgkoolide õppejõudude digioskusi ja pakkuda avatud haridusressursse, et toetada uuenduslikke õpetamispraktikaid.
  • suurendada õpilaste arusaama Euroopa integratsioonist ja nende konkurentsivõimet tulevasel tööturul.
  • ühendada Moldova ja Eesti tudengeid ühise õpikogemuse kaudu, edendades kultuuridevahelist mõistmist ning suurendades teadlikkust ELi ühinemisprotsessist ja Euroopa Liidu rollist turvalise, vastupanuvõimelise ja demokraatliku Euroopa kujundamisel.


CONNECT4MORE projekti raames plaanib Johan Skytte poliitikauuringute instituut koostöös kohalike partneritega ellu viia järgmised tegevused:

  1. Viia läbi õpetajakoolitusprogramm massiivsete avatud veebikursuste (MOOCide) arendamiseks, mis hõlmab veebipõhist ühisloometöötuba ja ühe nädala pikkust intensiivkoolitust Tartus ja Tallinnas.
  2. Luua ühine MOOC pealkirjaga „Moldova ja Euroopa Liidu integratsioon “ (1 EAP), mis on kättesaadav nii õppijatele kui ka laiemale avalikkusele Moldovas.
  3. Arendada avatud õppevara (OER), et toetada Moldova õpetajaid digitaalsete õpetamispraktikate täiustamisel.
  4. Korraldada Moldova Riikliku Ülikooli ja Tartu Ülikooli tudengitele hübriidõppe intensiivprogramm Euroopa õpingute ja ELi laienemisprotsessi teemal, mis koosneb veebiseminaride sarjast ja ühe nädala pikkusest õppevisiidist Eestisse.
  5. Korraldada lõpuüritus, et hinnata projekti mõju ning jagada selle tulemusi Moldova sidusrühmadega.


Tartu Ülikooli Euroopa õpingute kaasprofessori ja projekti akadeemilise koordinaatori dr Stefano Braghiroli sõnul peegeldab CONNECT4MORE instituudi pikaajalist pühendumust Moldova Euroopa integratsiooni toetamisele hariduse, innovatsiooni ja sisuka koostöö kaudu. Professtor toob esile, et "Ühendades digitaalse innovatsiooni, akadeemilise tippteadmise ja dialoogi noorte vahel, annab see projekt jõudu nii Moldova õpetajatele kui ka õpilastele, ning tugevdab samal ajal riikidevahelisi sidemeid. Meil on hea meel jätkata seda teekonda koos oma partneritega, töötades ühise eesmärgi nimel – Moldova täielik lõimumine Euroopaga.”

Digiharidusprojektide juhi Anna Beitane on projekti kohta öelnud järgmist: „CONNECT4MORE lähtub usust, et kvaliteetne haridus peab olema kaasav, tulevikule orienteeritud ja paindlik. Toetades Moldova õpetajaid digipädevuste arendamisel ning avatud õppematerjalide kaasloomes, soovime edendada kestlikke muutuseid õpetamis- ja õppimispraktikates. See projekt on võimalus innustada innovatsiooni nii klassiruumis kui ka sellest väljaspool, ning muuta Moldova Riiklik Ülikool veebipõhise õppe keskuseks nii Moldovas kui ka laiemas piirkonnas.”

Projekti toetab ESTDEV - Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus

Image
Logos of ESTDEV and CONNECT4MORE.
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!