Cottonbro studio

Thomas Planti avalik loeng „Decode & Empower: Using Simulations to Teach Media Literacy and Politics“

11. jaanuaril peab Fulbrighti stipendiaat Thomas Plant avaliku loengu „Decode & Empower: Using Simulations to Teach Media Literacy and Politics“ („Dekodeeri ja võimesta: simulatsiooni kasutamine meediakirjaoskuse ja poliitika õpetamiseks“). Loeng on inglise keeles ja toimub kella 16.15–17.45 Lossi 36 ruumis 204.

Thomas Plant ütleb, et mängud pole mõeldud üksnes lastele – sõjamängud on head õppevahendid, mille abil ühiskonda üha suurenevaks väär- ja desinformatsiooniohuks ette valmistada. Samas meediakirjaoskuse õpetamiseks need nii hästi ei sobi: tihti on mängud loodud poliitikakujundaja, mitte tsiviilisiku rolli silmas pidades ja keskenduvad kaitsetaktikale, mitte harimisele. Ajaliste ja tehniliste piirangute tõttu ei paku need mängud sageli ka kaasahaaravat infokeskkonda. Loengus tutvustatakse projekti, mille eesmärk on arendada noortele (18–20-aastastele) täiskasvanutele mõeldud sõjamänge, mis suurendaksid kasutaja meediapädevust ja toetaksid teda kompetentseks ja infoteadlikuks demokraatlikuks kodanikuks saamisel. Simulatsioonimängu narratiivi keskmes on riigi julgeolekuoht ja osalejad peavad mänguprobleeme lahendama loomulikku keelt kasutades.

Thomas Plant on USA-st pärit Fulbrighti stipendiaat, kes töötab NATO Küberkaitse Kompetentsikeskuses ja Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi juures. Varem on Plant olnud siseriikliku vägivaldse äärmusluse osakonna juhataja ja sõjamängude analüütik strateegia- ja julgeolekuteenuseid pakkuvas ettevõttes Valens Global. Thomas Plant lõpetas 2022. aastal Williami ja Mary Kolledži bakalaureusekraadiga rahvusvaheliste suhete ning hispaania keele ja kultuuri erialal. 2020. aastal oli ta USA esimese üliõpilaste asutatud väärinfouuringute mõttekoja DisinfoLab kaasasutaja. 2022. aastal võitis ta oma luure- ja julgeolekuteemaliste uurimistööde eest maineka Bobby R. Inmani auhinna.

Liituda saab ka Zoomis

ID: 969 2452 1721

Pääsukood: 740276

Vilnius