Kristi Kerge

Tema Ekstsellents, Prantsusmaa suursaadik Emmanuel Mignot kohtus rektoriga ja pidas Skytte instituudis seminari

28. novembril külastas Tartu Ülikooli Prantsusmaa suursaadik Eestis, Tema Ekstsellents Emmanuel Mignot.

Suursaadik ja rektor rääkisid teadus- ja hariduskoostöö edendamisest, ühistest õppekavadest, doktorite kaasjuhendamisest ning teadmussiirdest. Et Prantsusmaa huvi roheülemineku ja taastuvenergia vastu on suur, tutvustas rektor talle Tartu Ülikooli kestliku arengu põhimõtteid. Oli rõõm tõdeda, et ülikooliga on seotud ligi pool Tartus elavast prantsuse kogukonnast ning prantslastest üliõpilased on siinse õppe- ja elukorraldusega väga rahul.

Pärast rektoriga kohtumist väisas suursaadik Johan Skytte poliitikauuringute instituuti, kus pidas üliõpilastele seminari julgeoleku, rahvusvaheliste suhete ja Euroopa tuleviku teemal.

Emmanuel Mignot alustas tööd Prantsusmaa suursaadikuna Eestis tänavu 30. juulil. Tartu Ülikooli külastas ta esimest korda augustis, mil osales rektor Toomas Asseri inauguratsioonitseremoonial.

Vilnius

Alanud on rahvusvahelise üliõpilaskonverentsi teeside esitamine

Kant 300. sünniaastapäeva kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäev Tartu Ülikoolis