Autor:
Aron Urb

Tartu Ülikooli emeriitprofessorid Marju Lauristin ja Rein Taagepera pälvisid haridustöötaja elutööpreemia

 

Image
Marju Lauristin
Marju Lauristin (autor: Aron Urb)

7. oktoobril toimunud riiklikul aasta õpetaja auhinnagalal kuulutati välja aasta õpetajate laureaadid ja anti välja kolm haridustöötaja elutööpreemiat. Kolmest elutööpreemiast kaks anti Tartu Ülikooli emeriitprofessoritele.

Marju Lauristin on Tartu Ülikoolis töötanud 1970. aastast: alustades sotsioloogialaboratooriumi juhatajana, töötades seejärel mitu kümnendit ajakirjandusõppejõuna ja jätkates praegugi õpetamist emeriitprofessorina.

Rein Taagepera alustas tööd Tartu Ülikoolis 1991. aastal rektor Jüri Kärneri kutsel, kes soovis, et ta lööks kaasa sotsiaalteaduskonna loomisel. Taagepera oli teaduskonna esimene dekaan ja seejärel politoloogia professor. 1998. aastast on ta Tartu Ülikooli emeriitprofessor.

Image
Rein Taagepera
Rein Taagepera (autor: Andres Tennus)

Elutööpreemiaga tunnustatakse haridustöötajat, kelle aastatepikkune panus Eesti haridusse on pälvinud laiema avalikkuse kõrge hinnangu. Tema kogu senine töö ning ühiskondlik aktiivsus on olnud kaaskodanikele eeskujuks.

Kõik laureaadid said traditsiooniliselt auhinnaks väikese Joosepi kuju, kes hoiab käes maakera, mis sümboliseerib kogu maailma teadmisi. Läbi teadmiste on kogu maailm meie jaoks avatud ja vaid käeulatuse kaugusel.

Elutööpreemia laureaadi preemiasummaks on 65 000 eurot.

Rohkem infot saab lugeda Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehelt. Vaata tunnustusürituse galeriid.

​Aasta teo tiitli võtsid vastu haridusteaduste instituudi juhataja Margus Pedaste ja Narva kolledži direktor Indrek Reimand.

Õpetajakoolituse erakordselt suur ja õnnestunud vastuvõtt pälvis aasta teo tiitli

Üliõpilaste teadustööde konkursi lõpugala ühispilt

Eesti Teadusagentuuri korraldatud üliõpilaste teadustööde konkursilt tuli Tartu Ülikooli hulk auhindu

Skytte aktus

Skytte instituudi lõpuaktus 2024