Andres Tennus

Tartu Ülikool ja Airlangga Ülikool arutasid koostöövõimalusi

23. septembril võõrustas Tartu Ülikool Indoneesias asuva Airlangga Ülikooli delegatsiooni. Kohtumisel tutvustati vastastikku oma tegevust ja eesmärke ning arutati edasist koostööd.

Tartu Ülikooli külastas mitmekülgne delegatsioon, mille eesotsas olid Eesti aukonsul Jakartas printsess Adriana Sri Lestari ning Airlangga Ülikooli rektor professor Mohammad Nasih ja senati esimees professor Djoko Santoso. Külalisi võtsid vastu Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, õppeprorektor Aune Valk, Aasia keskuse juhataja Elo Süld, ortodontia kaasprofessor Triin Jagomägi, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi asejuhataja õppetöö alal Maili Vilson, ülikooli rahvusvaheliste suhete ja protokolli osakonna juhataja Kristi Kerge ja välisprotokolli juht Sirje Üprus ning rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg.

Airlangga Ülikool on kõrgetasemeline haridusasutus, mille eesmärk on saada Indoneesia parimaks ülikooliks. Partnerlusleping sõlmiti kahe ülikooli vahel juba 2021. aastal. Senine teadlaste koostöö on hõlmanud muu hulgas politoloogide vastastikuseid külalisloenguid ja seminare. Näiteks Johan Skytte poliitikauuringute instituudis on pidanud loenguid Airlangga Ülikooli välissuhete osakonna õppejõud Vinsensio Dugis ning selle aasta sügisel külastab Tartu Ülikooli regionaalsete poliitikauuringute professor Andrey Makarychev Airlangga Ülikooli. Tartu Ülikooli Venemaa ja Euraasia uuringute keskuse (CEURUS) kogemusele tuginedes avatakse novembris ka Airlangga Ülikoolis Ida-Euroopa ja Euraasia uuringute keskus, kus CEURUS on üks koostööpartnereid.

Veebikohtumisi on olnud ka kahe ülikooli arsti- ja usuteadlaste vahel. Augustis korraldasid Aasia keskuse ja Airlangga Ülikooli teadlased ühise vestlusringi Põhjamaade Aasia-uuringute aastakonverentsil ja koostööd kavatsetakse jätkata. Lähiajal peavad Airlanggas külalisloengu Tartu Ülikooli islamistika lektor Elo Süld ning eesti ja võrdleva rahvaluule professor Ülo Valk. Airlangga Ülikooli esindajad väljendasid suurt huvi õppejõudude ja üliõpilaste vahetuse ning ühiste õppe- ning teadus- ja arendusprojektide vastu. Ka pakub Airlangga Ülikool mitmesuguseid rahastusvõimalusi.

Kant 300. sünniaastapäeva kujundus koos joonistusega Kantist

Immanuel Kanti 300. sünniaastapäev Tartu Ülikoolis

NATO

Tartu Ülikooli koordineeritav valeinfoga võitlemise Eesti-Prantsuse koostööprojekt sai NATO rahastuse