Autor:
Andres Tennus

Suvine kestlikkuse infokiri annab mõtteainet ühiskonda mõjutavate otsuste langetamiseks

2024. aasta läheb ajalukku kui suur valimisaasta, mil pea pool maailma rahvastikust valib oma koduriigis endale uued esindajad. Mai lõpus Tartu Ülikooli külastanud Soome president Alexander Stubb tõdes, et seisame uue ajastu lävel, kus demokraatlike ja mittedemokraatlike jõudude tasakaal võib otsustavalt muutuda ning selle hoidmiseks on kompromisside leidmine varasemast veelgi tähtsam.

Eestil sai tänavu 20 aastat Euroopa Liiduga ühinemisest. Praegu toimuvatel europarlamendi valimistel hääletades on meil kõigil võimalus rääkida kaasa Euroopa tulevikku kujundavates valikutes, mis puudutavad nii keskkonnahoidu, tehnoloogilist innovatsiooni, geopoliitilist tasakaalu kui ka demokraatia hoidmist.

Seekordse kestlikkuse infokirja teemadering ulatub väikeste keelte püsimisest, kestlikest liikumisviisidest ja kliimaseadusest tuumajaamani välja.

Toredat lugemist ja kuulamist ning tegusat suve!


Tutvu värske infokirjaga ja selle regulaarseks saamiseks sisesta tellimisvormi oma e-posti aadress. 


Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri toob kord lugejani kestlikkusega seotud teadusuudised, lugemissoovitused ja ürituste info, käsitledes eri teemasid nii looduskeskkonna, ühiskonna, tervise kui ka kultuuri ja keele vaatenurgast. Järgmine infokiri ilmub septembris.

Meediakajastus

JÄRELVAATA: milline on meedia roll ühiskonna kestliku kursi kujundamisel?

Ida-Viru digirohehäkatonil osalejad

Digirohehäkatonil leiti 48 tunniga digilahendused rohepöörde toetamiseks

Let’s talk about green future

Räägime rohelisest tulevikust