Autor:
Alfred Toepfer Stiftung F.V.S.

Stipendiumiprogramm „Sina ja Euroopa“

Saksa Akadeemilise Stipendiumifondi (Studienstiftung des deutschen Volkes) ja Alfred Toepfer Stiftung F.V.S.-i koostöös rahastatakse Euroopa stipendiumiprogrammi üliõpilastele, kes soovivad jätkata magistrikraadi omandamist Saksamaal.

Programmi pealkirjas olev „Euroopa" ei tähista Euroopa Liidu liikmesust, vaid geograafilist piirkonda. Stipendiumiprogrammi märksõnad on sallivus, austus, mõistmine, vastandlike uskumuste ja kultuurilise mitmekesisuse aktsepteerimine. Programmi põhieesmärk on edendada Euroopa mõistmist kogu selle kultuurilises mitmekesisuses ja soodustada rahvusvahelist dialoogi Euroopat puudutavatel teemadel. Lisaks soovitakse luua võrgustik üliõpilastest, kelle jaoks on ühiskondlikud teemad ja Euroopa ühtsus olulised.

Stipendium on kuni 1100 eurot kuus ning seda makstakse terve õpingute aja. 2024/2025. õppeaastaks saavad kandideerida üliõpilased 13 riigist, sealhulgas Eestist. Kõikide riikide peale kokku antakse välja kuni 14 stipendiumi.

Kandideerijate erialad ei ole piiratud, v.a loomevaldkond, näiteks visuaal- ja etenduskunstide, filmi- ja muusikaõppe ning disainierialad, mille üliõpilased ei saa stipendiumi taotleda.

Avaldusi saab esitada 15. märtsini 2024. Kandideerimistingimused leiab Alfred Toepfer Stiftung F.V.S.-i kodulehelt.

Lisateave:

Heiko Pääbo, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, heiko.paabo@ut.ee

Greta Schlünz, Alfred Toepfer Stiftung F.V.S., schluenz@toepfer-stiftung.de

Tudeng loengus

Üliõpilaste teadustööde riiklikule konkursile oodatakse lõputöid

TÜ peahoone

Tartu Ülikooli kandideerimine on lõppenud

tudengid koridoris

Doktoriõppe põhivastuvõtt lõpeb 15. juunil