Johan Skytte poliitikauuringute instituut

Johan Skytte poliitikauuringute instituudi juhatajana jätkab Kristiina Tõnnisson

Skytte instituudi nõukogu valis 23. mai koosolekul instituudi juhatajana jätkama Skytte senise juhataja ja haldusjuhtimise lektori Kristiina Tõnnissoni.

Kõige olulisemate eesmärkidena näeb Tõnnisson uuel ametiajal Skytte instituudi järjepideva kasvu tasakaalukat juhtimist, uute teadusprojektide jätkuvat majja toomist, doktorantuuri nominaalajaga lõpetamiste parandamist ning mikrokraadide arendamist. „Mul on suur rõõm jätkata sellise suurepärase meeskonnaga nagu seda on Skytte instituut. Oleme ühiselt mitmeid plaane ja ideid ellu viinud, ent palju on veel tegemata. Meid ootavad ees kolm põnevat aastat,“ lisas Tõnnisson.

Kristiina Tõnnisson on kaitsnud doktorikraadi Tartu Ülikoolis avaliku halduse ja sotsiaalpoliitika erialal. Ta on töötanud mitmetel ametikohtadel nii avalikus, era- kui kolmandas sektoris ning osalenud eksperdina paljudes nõuandvates kogudes. Aastatel 2009-2015 oli ta Tartu Ülikooli Euroopa kolledži direktor ning 2016-2017 Johan Skytte poliitikauuringute instituudi juhataja. Tema eelmine ametiaeg algas aastal 2020. Hetkel on Kristiina ka Tartu linnavolikogu liige ning Teaduse ja Kultuuri SA Domus Dorpatensis nõukogu esinaine.

Instituudi juhataja uus ametiaeg algab 1. augustil 2023 ning kestab kolm aastat.

Lisainfo: Uta Kührt, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi nõukogu koosoleku protokollija, uta.kuhrt@ut.ee.

Skytte instituut

Instituudist

NATO

Tartu Ülikooli koordineeritav valeinfoga võitlemise Eesti-Prantsuse koostööprojekt sai NATO rahastuse