Tartu Ülikool kutsub kõiki üles osalema fotovõistlusel

Tartu Ülikool kutsub üles osalema fotovõistlusel „Tartu Ülikool pildis“, mille eesmärk on koguda andekate hobi- ja profifotograafide pilte Tartu Ülikooli hoonetest, üliõpilastest, sündmustest, õppetööst ja kõigest muust, mis on seotud Tartu Ülikooliga. Võistlus kestab 29. märtsist 30. septembrini ja kõigi osalejate vahel loositakse välja auhinnad.

Kõik võistlusele saadetud fotod kogutakse Tartu Ülikooli fotopanka ning neid kasutatakse Tartu Ülikooli välisveebis ja turundusmaterjalides. Fotovõistlusele on oodatud pildid nii ülikooliperelt kui ka inimestelt väljastpoolt ülikooli. Fotode tegemiseks sobivad kõik tehnilised lahendused: droon, hübriidkaamera, filmikaamera, telefon jms. Teretulnud on ka fotod, mis pärinevad eri aastatest ja aastaaegadest.

Fotosid võib esitada näiteks järgmistel teemadel:

• Tartu Ülikooli hooned, ruumid ja linnak; kolledžid ja muud teistes linnades asuvad ülikooli hooned, üliõpilased ja sündmused;
  • ülikoolipere liikmed, nende emotsioonid ja lood;
  • põnevad katsed laborites, huvitavad uuringud ja seminarid; ülikooli teadlased, laboripraktikandid; konverentsid ja muud üritused ning nendel esinejad;
  • üliõpilaselu ja õppetöö; loengud, seminarid, praktikumid, välivaatlused, rühmatöö kohvikus; õppimine raamatukogus, üliõpilaste huvitegevus, ettevõtmised Toomemäel;
  • isikupärane ja loominguline lähenemine Tartu Ülikoolile mõne huvitava nurga alt.

Oodatud on ka kõik muud Tartu Ülikooli temaatikaga seonduvad fotod.

Võistlustingimused leiab fotovõistluse kodulehelt. Osalejal tuleb saata fotod koos digiallkirjastatud nõusoleku ja vajaduse korral kinnitusega e-posti aadressil veeb@ut.ee. Teemareale tuleb kirjutada märksõna „Fotovõistlus“.

Võistluse auhinnafond on 500 eurot, mis antakse välja fototarvete või -teenustena, ajakirjandustellimuste ja kinkekaartidena. Lisaks loositakse vaheauhindadena välja Tartu Ülikooli meeneid ning toetajate kinkekaarte.

Kõik ettevõtted ja partnerid on teretulnud võistlust toetama ja eriauhindu pakkuma.

Lisateave: Elina Klesman, Tartu Ülikooli veebitoimetaja, elina.klesman@ut.ee

Sandra Sommer