Rein Taagepera on Aino Järvesoo nimelise elutöö auhinna laureaat

Täna, 27. novembril andis rahvastikuminister Riina Solman koos sihtasutusega Pere Sihtkapital välja professor Aino Järvesoo nimelised auhinnad. Elutöö auhinna koos 10 000 eurose preemiaga sai politoloog ja Tartu Ülikooli ning California Ülikooli emeriitprofessor Rein Taagepera.

„Meie hulgas on inimesi, kes töötavad iga päev selle nimel, et eesti kultuur, keel ning rahvus püsiks. Auhinnaga tunnustame ja toome esile neid, kes on panustanud eesti rahva kestmisse ja arengusse nii Eestis kui välismaal või on paistnud silma meie rahva ja kultuuri kestlikkuse asjatundliku ja sisuka käsitlemisega ajakirjanduses,” ütles auhindade üleandmisel rahvastikuminister Riina Solman.

Aino Järvesoo nimelise elutöö auhinna eesmärgiks on tänada ja tunnustada inimest, kes on oma elutööga pikaajaliselt ja silmapaistvalt panustanud Eesti rahva edasikestmisse ja arengusse, sh lastega perede heaolu, rahva tervise, inimeste annete arendamise või üleilmse eestlusega seoses.

Viimase kümnekonna aasta jooksul on Rein Taagepera sulest ilmunud artiklid väljendanud kasvavat muret inglise keele pealetungi ja eesti keele taandumise pärast. Arvukate politoloogia-alaste ja sotsiaalteaduste meetodite teemaliste publikatsioonide kõrval on Rein Taagepera avaldanud raamatuid ja artikleid, mis keskenduvad eesti rahva edasikestmisele ja püsimajäämisele ning Eesti iseseisvuse, selle kaotamise ja taastamise loole.

Rein Taagepera naasmine kodumaale pärast Eesti vabanemist ning tegevus teadlase, poliitiku, õppejõu, publitsisti ja ühiskondliku arvamuse kujundajana on suurepärases kooskõlas Aino Järvesoo ideede, missiooni ja pärandiga. Ettepaneku Rein Taagepera tunnustamiseks tegi Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituut.

Auhinnafond on kokku 25 000 eurot ja see anti välja inimestele, kes on Eesti rahva kestmise ja eestluse hoidmisega ühiskonnas eriliselt silma paistnud. Lisaks Rein Taageperale tunnustati silmapaistva meediategevuse auhinnaga Ene-Margit Tiitu ning eesti kultuuri ja keele hoidjatena välismaal Hinge-Mai Raud-Pähni ja Jüri Treid.

Rohkem infot Aino Järvesoo ja temanimeliste auhindade kohta leiab siseministeeriumi veebilehelt.

Teate edastas:
Maili Vilson