Rahvusvaheline loeng käsitleb infoajastu ohtusid demokraatiale

6. detsembril toimub TÜ aulas ingliskeelne arutelu teemal „Demokraatia, tõde ja infoajastu ohud“. Loeng on osa mainekast rahvusvahelisest Kapuscinski loengusarjast, mis käsitleb arengupoliitilisi küsimusi.

Loeng ning sellele järgnev arutelu keskenduvad demokraatia käekäigule praegusel infoajastul. „Kuigi infoajastu ohtudest on räägitud juba mõnda aega, on alles hiljuti hakatud arutama selle üle, kuidas mõjutab olukord, kus igaüks saab lihtsate vahenditega luua ja levitada informatsiooni üle kogu maailma, demokraatia elujõulisust,“ räägib loengu üks korraldajatest Maili Vilson. „See küsimus on samaväärselt oluline nii pikaajalise demokraatia traditsiooniga ühiskondades kui nn uutes demokraatiates,“ lisab ta.

Loengu raames jagavad oma seisukohti Jakub Kalensky, kes töötab Euroopa Liidu poolt loodud üksuses East StratCom Task Force, mille ülesandeks on paljastada erinevat EL-i kohta levitatavat desinformatsiooni ja Marju Lauristin, TÜ sotsiaalse kommunikatsiooni professor, endine Euroopa Parlamendi andmekaitse direktiivi raportöör.

“Kapuscinski Development Lectures“ on maailmakuulsa Poola kirjaniku ja reporteri Ryszard Kapuscinski järgi nimetatud rahvusvaheline loengusari, mille raames arutletakse arengu ning arengukoostöö teemadel. Loengut korraldavad ja rahastavad Euroopa Komisjon ja ÜRO arenguprogramm koostöös Tartu ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudiga. Loeng algab ülikooli aulas 6. detsembril kell 12.15, kõik huvilised on oodatud osalema.

Registreerimine loengu kodulehel.

Lisainfo: Maili Vilson, korraldaja, Johan Skytte poliitikauuringute instituut teaduskommunikatsiooni spetsialist, 737 6584, maili.vilson@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist