Lühikursus annab ülevaate e-valimiste olemusest

Sellest sügisest algab globaalsel veebiõppeplatvormil Udemy Tartu ülikooli vanemteadurite loodud tasuta e-valimiste teemaline lühikursus.

Johan Skytte poliitikauuringute instituudi tehnoloogiauuringute vanemteadurid Kristjan Vassil ning Mihkel Solvak on platvormi jaoks koostanud pooleteisetunnise ingliskeelse loengu, mis kannab nime „Introduction to Internet Voting“. Lühikursusel tuleb juttu e-valitsuse arengust, e-valijate eripäradest ning valijakäitumisest, samuti valimiste kulude ning valijausalduse aspektidest.

„See on suurepärane viis, millega panustada veebiõppe rahvusvahelisse kogukonda ning näidata õppuritele üle maailma, millist tüüpi teadust Tartu ülikool ning Skytte instituut teevad,“ sõnas kursuse üks loojatest, vanemteadur Mihkel Solvak. „Lisaks, kui tuua konteksti ka Eestis kerkinud turvariskide küsimus, on seda olulisem, et huvilised nii Eestis kui ka välismaal mõistaksid hästi e-valimiste olemust ning toimimist. Süsteem, mis siin on muutunud täiesti tavaliseks hääletusviisiks kõigi valijagruppide hulgas, on mujal maailmas ainulaadne ning väärib tutvustamist.“

Udemy kursus on lühikokkuvõte ülikooli 8-nädalasest tasuta e-kursusest „Diffusion and Impact of Internet Voting“, mille on varasematel õppesessioonidel läbinud üle 500 inimese maailmas. Kursus on registreerimiseks avatud kodulehel. Sissejuhatav tasuta kursus avati Udemy keskkonnas registreerimiseks 7. septembril ning esimesel päeval registreeris end kuulajaks 256 osalejat 54 riigist.

„Meie lootus on, et lühikursuse Udemy keskkonnas läbinud inimesed leiavad tee ka rohkem süvitsi mineva ülikooli e-kursuseni, kus teemat juba põhjalikumalt lahkame,“ oli Solvak optimistlik.

Kursus on loodud Euroopa sotsiaalfondi programmi „Increasing Digital Literacy“ ning Eesti Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi toetusel.

Lisainfo Udemy kursusest keskkonna kodulehel ning 8-nädalasest e-kursusest ülikooli kodulehel.

Kursust tutvustav video:

Kontakt: Anna Beitane, TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituudi projektijuht, anna.beitane@ut.ee, +372 5834 637

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik