Konverentsil arutletakse sotsiaal- ja humanitaarteaduste ning IKT koostöövõimaluste üle
18. septembril toimub AHHAA keskuses sotsiaal-, humanitaar- ning IT-teadlastele suunatud konverents, mille keskmes on omavahelise koostöö arendamine.
“Horisont 2020” projekti HubIT raames toimuva konverentsi üheks osaks on Tartu Ülikooli korraldatud ning sotsiaal- ja humanitaarteadlastele suunatud töötuba, mis tutvustab valdkonnaüleste projektide edulugusid, HubIT projekti tulemusi ning väljaarendatud töövahendeid.
HubIT juhtpartneri Civitta esindaja Anneli Roose põhjendab projekti suunitlust vajadusega näha IKT valdkonna innovatsiooniloomes suuremat pilti: „IT-sektor peab innovatsioonis arvestama ühiskondlike vajaduste, ootuste ning väärtustega, ja siin ongi oluline sotsiaal- ja humanitaarteadlaste roll.“
Töötoas arutletakse järgmiste küsimuste üle:
- Mis on sotsiaal-ja humanitaarteaduste ning IKT vahelise koostöö eesmärgid ja kasutegurid?
- Kuidas algatada koostööd IKT valdkonnaga?
- Milliseid ühiskondlikke väljakutseid tuleks IKT ning sotsiaal-ja humanitaarvaldkondade koostööl lahendada?
Esinejateks on Tartu Ülikooli teadlased Rajesh Sharma arvutiteaduste instituudist, Mihkel Solvak infotehnoloogia mõju-uuringute keskusest Johan Skytte poliitikauuringute instituudis ning Emanuele Bardone haridustehnoloogia keskusest haridusteaduste instituudist.
Aruteludele on oodatud osalema eriti just sotsiaal- ja humanitaarteadlased ning üritusele järgneb vastuvõtt. Osalemiseks palume huvilistel end registreerida kodulehel ning liituda üritusega Facebookis.
Projekti HubIT toetab Euroopa Liit programmi „Horisont 2020“ raames, projektiga saab lähemalt tutvuda kodulehel.
Lisainfo: Olena Nedozhogina, TÜ sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse RAKE projektijuht, olena.nedozhogina [ät] ut.ee
Teate edastas:
Maili Vilson
Teaduskommunikatsiooni spetsialist
Johan Skytte poliitikauuringute instituut
maili.vilson [ät] ut.ee
tel 737 6584