Leedu valimised. Kas Põllumeeste kurg või Isamaaliidu pääsuke?

Skytte Election Analysis Seminar
Leedu valimised: kurg versus pääsuke

2016. aasta parlamendivalimistel sööstis Leedu Põllumeeste ja Roheliste Liit musta hobusena valimiste võitjaks, moodustades seejärel ka valitsuse. Järgneva nelja aasta jooksul positsioneerisid nad end Leedu olulisima vasaktsentristliku parteina, võõrandades samas paljusid nooremaid, linnas elavaid ja jõukamaid valijaid. Seekordsetel valimistel on nende peamiseks vastaseks tõusnud konservatiivne Isamaaliit. Kui leedulased 25. oktoobril valimiste teise vooru käigus taas valimiskastide juurde suunduvad, on küsimus sellest, kumb tõuseb kõrgemale, kas Põllumeeste kurg või Isamaaliidu pääsuke, endiselt õhus.

Meie vilistlane, dr. Lukas Pukelis (Leedu), analüüsib valimiste kulgu, tulemusi ja võimalikke mõjusid Skytte valimisanalüüside seminaride sarjas. Webinar toimub teisipäeval, 27. oktoobril, kell 14.15 - 15.30 Zoomis (pääsukood: 284287).

Ürituse moderaatoriks on dr. Heiko Pääbo.

Lukas Pukelis omandas 2013. aastal magistrikraadi Tartu Ülikooli Läänemereuuringute programmist ja 2018. aastal doktorikraadi Skytte poliitikauuringute instituudist. Tema doktoriväitekiri uuris mitteametlike vastastikuse järelevalve mehhanismide rolli koalitsioonivalitsuste toimimise soodustamisel Balti riikide näitel. 2013. aastast alates on Lukas olnud ka „Varieties of Democracy (VDem)“ projekti Leedu koordinaator. Ta töötab juhtiva andmeanalüütikuna PPMis, kus tema fookuses on kõrgharidus- ja teaduspoliitika alased projektid.

Lisainfo: Kristel Vits, CEERES õppeprogrammi koordinaator, kristel.vits@ut.ee

TULEKUL!