EURUS tähistab oma 10. aastapäeva

2008. aasta septembris alustasid esmakordselt viis üliõpilast magistriõppekaval „Euroopa Liidu – Venemaa uuringud“ (European Union – Russia Studies ehk EURUS). Praegu on EURUS üks Tartu Ülikooli vanematest ingliskeelsetest programmidest, kus on üle 140 üliõpilase, rohkem kui 35 erinevast riigist üle kogu maailma.

Tänavu tähistab õppekava oma 10. juubelit. Sel puhul toimub 20. septembril, Johan Skytte poliitikauuringute instituudis, kohtumine üliõpilaste ja vilistlaste vahel, et luua uusi sidemeid, kohtuda vanade sõpradega ja arutada praeguste Euroopa Liidu – Venemaa suhete üle.

Ürituse raames teeb professor Hiski Haukkala (Soome Vabariigi presidendi välispoliitika nõunik ja Tampere ülikooli rahvusvaheliste suhete dotsent) ettekande teemal „Venemaa roll postliberaalses maailmas“, millele järgneb ümarlaud „Kuidas õppida Venemaa ja Euroopa Liidu suhteid?“.

Programmijuht dr. Stefano Braghiroli ütles, et vilistlaste ja üliõpilaste edu erialalistes tegevustes motiveerib teda seadma ka eesmärke järgmiseks kümneks aastaks. „Meie missiooniks on ka tulevikus olla jätkuvalt oma tegevustes lojaalsed, innovaatilised, rahvusvahelised ja laitmatud,“ sõnas Braghiroli.

Vaata ka täpsemat päevakava ja Facebooki üritust.

Edastatud

Annika Maksimov