Alates 2021/2022 liidetud õppekavaga Rahvusvahelised suhted ja regiooni uuringud. Lisainfo siit.
Euroopa Liidu – Venemaa uuringud on unikaalne magistriprogramm, mis kombineerib omavahel politoloogia, majandus- ja õigusteaduse ning ajaloo- ja kultuuriõpingud. Selle programmi eesmärgiks on valmistada ette pädevaid eksperte, kes mõistavad ühiskondlikke, poliitilisi ja majanduslikke arenguid Euroopa Liidu liikmesriikides, Venemaal ning nende lähinaabruses.
Euroopa Liidu ‒ Venemaa uuringute magistriprogrammi vilistlane
„Kui soovid omandada kvaliteetset kõrgharidust kaasaegses, inspireerivas ja põnevas akadeemilises keskkonnas, on Johan Skytte poliitikauuringute instituut kahtlemata õige valik. Lisaks tipptasemel eri rahvustest lektoritele, kirevale üliõpilaskonnale ja mitmekülgsele õppekavale pakub EURUS programm lisamotivatsiooni ka sagedaste ürituste (nt. õppereiside, talve- ja suvekoolide) toimumisega.“
Miks tulla õppima?
EURUS programm annab sulle laiapõhjalised teadmised Euroopa Liidust ja Venemaast ning aitab mõista olulisemaid kitsaskohti nende kahe suurjõu omavahelistes suhetes.
Johan Skytte poliitikauuringute instituudi õppejõud rakendavad õpetamisel juhtumi- ja probleemipõhiseid meetodeid, mis aitavad sul omandada lisaks teooriale ka vajalikud praktilised oskused. Meie õppekavad annavad tudengitele reaalsete probleemide lahendamise oskuse parandades sealjuures nende erialast sõnavara ja inglise keele taset. Meie lõpetanutest saavad tugevad spetsialistid, kes on võimelised töötama erinevatel ametipositsioonidel ning suudavad edukalt konkureerida rahvusvahelisel tasemel.
Programmi üheks lisandväärtuseks on võimalus õppida koos üliõpilastega pärit teistest Euroopa Liidu liikmesriikidest ja mujalt nagu näiteks USA-st, Kanadast, Hiinast, Jaapanist, Lõuna-Koreast, Venemaalt ning idapartnerlusriikidest.
Euroopa Liidu ‒ Venemaa uuringute õppekava keskendub kahe suurjõu kujunemisele ning nende mõjule naaberregioonidele ja maailmapoliitikale tervikuna.
Tutvu õppekavaga lähemalt
Programmi nimetus: Euroopa Liidu – Venemaa uuringudOmandatav akadeemiline kraad: sotsiaalteaduste magisterInstituut: Johan Skytte poliitikauuringute instituutÕppekeel: inglise keelProgrammi kestvus: 2 aastatÕppevorm: päevane õpe
Euroopa Liidu – Venemaa uuringute alane magistrikraad annab eelise töötades EL- ja Venemaa ekspertiisi nõudvatel ametikohtadel ning ettevalmistuse rahvusvahelistesse organisatsioonidesse ja ettevõtetesse tööle kandideerimiseks.
Vilistlased töötavad Euroopa Liidu-alaseid teadmisi nõudvatel töökohtadel avalikus teenistuses, era- ning mittetulundussektoris, haridusasutustes Eestis ja välisriikides, EL institutsioonides ning on hinnatud rahvusvahelistes konsultatsiooniettevõtetes.
SISSEASTUMINE
Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel.
Õppekavale kandideerimiseks tuleb esitada ingliskeelne motivatsioonikiri (4600 tähemärki). Motivatsioonikirjale hinnangu andmisel (maksimaalselt 20 punkti) võetakse arvesse järgmiseid aspekte:
EL-Venemaa uuringute magistriprogrammi õppima asumise põhjused ja eelneva haridustee ning seniste akadeemiliste tegevustega seostatus õppeprogrammiga;
argumenteeritud seisukohad huvipakkuvate uurimisteemade kohta;
magistriõpingute jooksul kogutavate teadmiste rakendamise tulevikuväljavaated ja karjääriperspektiivid;
inglise keeles kirjutamisoskus;
muud erialavalikuga seonduvad aspektid.
Kandideerimiseks vajalik minimaalne punktisumma on 66,0. Info konkursipunktide arvutamise kohta.
avaldus koos motivatsioonikirjaga
kõrgharidust tõendav dokument ja akadeemiline õiend (originaal ja koopia);
tõend inglise keele oskuse koha. Loe sellest lähemalt siit.
pass või ID kaart (originaal ja isikukoodiga lehekülje koopia).
Õppeteenustasu on 3400 eurot aastas välja arvatud juhul, kui üliõpilasele määratakse sihtstipendium, mis vabastab järgmistel tingimustel õppetasu maksmisest. Sihtstipendiumit ei pea eraldi taotlema, vaid need määratakse paremusjärjestuse alusel täiskoormusega õppesse kandideerijatele, kellel ei ole varasematest kõrgharidusõpingutest tulenevat tasuta õppe piirangut.
Magistrantidele on avatud mitmed stipendiumivõimalused enese täiendamiseks mujal Euroopas ja USAs ning teistes maailma ülikoolides. Näiteks saab soovi korral osaleda Erasmus või mõne muu programmi kaudu üliõpilasvahetuses – välisemestril või õppevisiidil.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.