Õppekava
Riigiteaduste bakalaureuseõppekava kogumaht on 180 Euroopa ainepunkti (EAP). Kuna õppeaasta jooksul tuleks omandada 60 EAP, siis võrdub 1 Euroopa ainepunkt Eestis üliõpilase poolt tehtud 26 tunni tööga.
Õppekava koosneb kahest peaerialast - rahvusvahelised suhted ja võrdlev poliitika. Mõlemal erialal on ühised kaks moodulit - valdkonna alusmoodul (24 EAP) ja metodoloogia alusmoodul (24 EAP). Valitud erialal lisanduvad kohustuslikuna suunamoodul (24 EAP) ja erialamoodul (24 EAP).
Neile lisanduvad:
- riigiteaduste õppekavast valitud valikmoodul (12 EAP). Selle kujundab üliõpilane kas õppekavas esitatud valikainete alusel ja/või nende õppeainete alusel, mis kuuluvad tema poolt mittevalitud pea- või kõrvaleriala moodulitesse. Tea, et valikainete moodulisse kuulub ka praktika (6 EAP). Uuri kindlasti ka Erasmus+ programmi praktika võimalusi
- vabaainete moodul (6 EAP) - võib valida õppeaineid riigiteaduse õppekavast või teistest teaduskondadest;
- lõputöö (6 EAP) - avalikule kaitsmisele kuuluv kirjalik uurimustöö.
Nagu näha, annab peaeriala kokku 120 EAP. Allesjäänud 60 EAP täitmiseks tuleb valida kõrvaleriala. Kõrvaleriala (60 EAP) võib olla valitud riigiteaduste õppekavast, mis sisaldab mõne teise peaeriala suuna- (24 EAP) ja erialamoodulit (24 EAP) ning riigiteaduste õppekava alusel kujundatud valikainete moodulit (12 EAP). Samaväärselt võib kõrvaleriala olla valitud mõne teise teaduskonna või instituudi õppekavast.
Täpsema kirjelduse riigiteaduste bakalaureuseõppekavast koos pakutavate ainetega leiad õppeinfosüsteemist. Infot pea- ja kõrvaleriala valimise kohta saad ülikooli kodulehelt siit ning õppekorraldusest Tartu Ülikoolis üldiselt saad lugeda ning küsida ülikooli kodulehelt.