Meie instituut pakub erinevaid koolitusi. Lisaks instituudi tippkompetentsidele e-riigi alal ja välispoliitikas Venemaa ning Euraasia suunal, pakume koolitusi ka teistes valdkondades. Allpool toodud koolitused sobivad ka organisatsioonidele sisekoolitusteks. Lisainfo ja koolituste tellimise osas võtke palun ühendust Olga Bogdanovaga, olga.bogdanova [ät] ut.ee (instituudi asejuhataja õppetöö alal).
Avaliku ja erasektori spetsialistidele, kes oma töös inimeste käitumise suunamisega tegelevad. Näiteks võiks tuua tervise-, keskkonna-, liiklus või finantskäitumise uurimisega tegelevad inimesed.
Koolituse maht 12 akadeemilist tundi (lisaks iseseisev töö)Koolitus toimub 16.- 18. detsembril, kõikidel päevadel kl 13.15 - 16.30 Tartu Ülikooli Tallinna esinduses aadressil Teatri väljak 3, 10143 Tallinn (3. korrus) Sõltuvalt viroloogilisest olukorrast võib koolitus ka osaliselt või täielikult toimuda veebis.
Koolitaja Leonore Riitsalu, PhD, Johan Skytte poliitikauuringute instituut
Koolituse infoleht
Kontakt Jaak Erik Laja, jaak.erik.laja [ät] ut.ee
Viimastel aastatel on populaarsust kogunud interdistsiplinaarne valdkond nimega käitumisökonoomika. See uurib, miks inimesed alati enda heaolu seisukohalt optimaalseid valikuid ei tee ning kuidas neid endile ja ühiskonnale kasulikumas suunas „nügida“. Kursuse raames õpime, kuidas Eestis saaks selliste lahenduste abil heaolu suurendada, milliste eetiliste piirangutega peame arvestama ning kuidas selliste sekkumiste mõju hinnata.
Täiendkoolitus koosneb kolmest loengust. Iga kohtumise eel saavad osalejad artikli, blogipostituse või videoloengu viite palvega see eelnevalt läbi töötada. Kasutame neid teadmisi aruteludes ja rühmatöödes. Kursuse läbimise tunnistuse saamiseks tuleb esitada ühel käitumise muutmise mudelil põhinev sekkumise idee.
Koolitusel käiakse läbi järgmised teemad:
Kui koolituse sisu pakub sügavamat huvi, siis oled oodatud Euroopa õpingute sessioonõppesse.
Kahepäevane koolitus keskastme juhtidele, kellel puudub varasem kogemus coachingu töövahendite kasutamisest inimeste juhtimisel.
Koolituse maht 16 akadeemilist tundiKoolitus toimub detsembris, täielikult veebipõhiseltKoolitaja Hannes Sildnik, Johan Skytte poliitikauuringute instituut
Kontakt: Jaak Erik Laja, jaak.erik.laja [ät] ut.ee
Koroonaviirusest tulenevalt on toimunud kardinaalsed muutused organisatsioonide töökorralduses ja juhtimises. Muutustega toimetulek on nii juhi kui alluvate jaoks stressirohke ja tihti kaasneb organisatsioonis vastupanu muutuste elluviimisele. Surve juhile on seejuures mitmekordne, sest lisaks toimetulekule iseendaga on juhi ülesandeks muutuste keerises toetada ka organisatsiooni kalleimat vara – inimesi.
Harvard Business Review hiljutine number kirjutab, et edukaks osutuvad need organisatsioonid, kelle juhid rakendavad muutuste elluviimisel coachivat juhtimist. Coachiv juhtimine toetab organisatsioonis mõtestatud otsuste langetamist, parandab meeskonna töömotivatsiooni, vähendab kollektiivset stressitaset ja läbipõlemise ohtu ning tõstab rahulolutunnet. Kui soovid tundma õppida coachiva juhtimise töövahendeid ning võimalusi nende kasutamiseks muutuste juhtimiseks enda organisatsioonis, siis ootame Sind koolitusel osalema.
Koolituselt saad:
Koolitus on mõeldud ettevalmistusena organisatsioonidele, kelle fookusesse vastav regioon on tõusmas. Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudil on kogemus vastava koolituse läbiviimises diplomaatidele. Koolitus toimub inglise keeles.
Koolitus toimub 2021. aasta kevadel Tartu Ülikooli Tallinna esinduses aadressil Teatri väljak 3, 10143 Tallinn (3. korrus)
Kontakt: Olga Bogdanova, olga.bogdanova [ät] ut.ee
Vajalik neile, kes oma töös inimeste käitumise suunamisega tegelevad.
1. Kahe tunni pikkune e-koolitus „Kuidas nügida suurema heaolu suunas?” Koolitusel osalejad saavad põgusa ülevaate nügimise olemusest, iseenda ja teiste nügimise viisidest ning selle meetodi eetilistest põhimõtetest. Sõltuvalt rühma suurusest on aega ka aruteluks ja praktilistele küsimustele vastamiseks.
Rühma suurus: piiramatu.
2. Nelja akadeemilise tunni pikkune veebiseminar „Kuidas nügida suurema heaolu suunas?” Õpime märkama meid ratsionaalsetest valikutest kõrvale kallutavaid tegureid ning katseid meid teisiti käituma suunata. Mõtleme läbi, kuidas saaksime ise end arukama käitumise suunas nügida. Teeme praktilise harjutuse, kuidas osalejad oma töös inimeste käitumist suunata saaksid. Arutame, milliste eetiliste piirangutega seejuures arvestama peab ja kuidas sekkumise mõju hinnata. Koolituse praktiline osa põhineb Suurbritannia nügimise üksuse (nudge unit) Behavioural Insights Team (BIT) käitumise suunamise mudelil EAST (Easy, Attractive, Timely and Social – lihtne, ahvatlev, ajakohane ja sotsiaalne). Sisekoolitusena toimuv veebiseminar võimaldab keskenduda konkreetse asutuse või ettevõtte jaoks olulisele käitumuslikule probleemile.
Rühma suurus: 10 - 40 inimest.
3. Põhjalik e-kursus „Käitumuslik poliitikakujundamine. Kuidas nügida suurema heaolu suunas?” Kolmel päeval 4 akadeemilise tunni kaupa arutleme järgnevatel teemadel:
Kõikide koolituste hind sõltub osalejate arvust ja läbiviidava koolituse mahust.Lisainfo: Jaak Erik Laja, jaak.erik.laja [ät] ut.ee
Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudil on kogemus vastava koolituse läbiviimises diplomaatidele ja võimekus pakkuda tailor-made sisuga programme ja koolitusi erinevatele huvigruppidele. Hetkel pakutav programm hõlmab endas lisaks tunnustatud Venemaa ekspertide loengutele ka interaktiivse õppe metoodikaid.
Kellele? Näiteks võiks tuua ettevalmistavad koolitused organisatsioonidele, kelle fookusesse vastav regioon on tõusmas. Haridustöötajatele kitsamalt saame pakkuda vaadet protsessile, mille oleme läbi teinud koolitusprogrammi kokkupanekul, soovi korral võime vajadusel anda põhjalikuma vaate kasutatavatele digitaalsetele õppemeetoditele. Täienduskoolitus sobib lisaks ka (haridus)organisatsioonide liikmetele, kes on huvitatud laiapõhjalise koolitusprogrammi kokkupanekust. Laiapõhjalise all peetase siinkohal silmas programmi, milles on:
Kestvus: Programm kestab 5 päeva, kuid oleme teinud ka väikemaid seminare ja töötubasid.
Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudil on pikaajaline kogemus MOOCide loomise ja kasutamise osas. Kursusi on loodud nii eesti kui inglise keeles ja erinevatele sihtgruppidele (gümnaasium, kõrgharidusaste), mistõttu saame pakkuda koolitust selles osas, kuidas MOOCi loomise juures võtta arvesse planeeritud sihtgrupi ootusi ja õppijate erinevat võimekust.
Kellele? Koolitus sobib hästi (haridus)organisatsioonide liikmetele, kes on huvitatud vaba juurdepääsuga e-kursuste (MOOC) loomisest ning kes soovivad, et e-kursus võtaks arvesse neile huvipakkuva sihtgrupi ootusi ja võimekusi. Loe lähemalt
Kestvus: Sõltuvalt koolituse mahust.
Lisainfo: Olga Bogdanova, olga.bogdanova [ät] ut.ee ja Anna Beitane, anna.beitane [ät] ut.ee
Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi CITIS (IT mõju-uuringute keskus) pakub regulaarselt koolitusi selles osas, kuidas andmebaasidesse talletatud informatsioon saab tuua organisatsioonile lisandväärtust. Koolituse sisu on näidata, kuidas olemasolevale infole masinõppemeetodeid kohandades saab täpsemini suunata planeeritavad protsesse, mille üheks väljundiks on protsessis osalejate (sh. õppija, õpetaja, eksamite/testide korraldaja, teenuse planeerija, andmebaasi valdaja) ressursside säästlikum haldamine. Koolituse eesmärk on näidata, et olemasolevate andmetega on juba hetkel võimalik leida oluline aja- ja ressursisääst, teenuse täpsem haldamine ja protsessis osalejate rahulolu tõenäoline tõus.
CITIS interdistsiplinaarse uurimisgrupina katab järgmisi pädevusi:
Kellele? Koolitus on suunatud eelkõige andmeid (sh. testide ja küsitluste tulemused) omavatele organisatsioonidele, kes on huvitatud kasutamast andmeid viisil, mis võimaldaks planeeritavaid protsesse täpsemini suunata, kasvatada protsesside positiivset mõju ja säästa kaasatavaid ressursse.
Organisatsioonisisese koolituse puhul oleme valmis vastavalt tellija soovile programmi vajadusel täiendama. Soovime tagada, et koolituseesmärgid saavad täidetud parimal võimalikul moel.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.