Johan Skytte poliitikauuringute instituudi liikmed on olnud aktiivsed mitmetes suuremates rahvusvahelistes uurimisvõrgustikes ja teinud koostööd kolleegidega teistes asutustes. Järgnev loetelu on valik projektidest ning tegevustest, millega instituudi liikmed on olnud seotud.
Võrgustiku BEAR põhieesmärk on edendada arusaamist sellest, kuidas EL ja Venemaa mõjutavad ja inspireerivad poliitikat, integratsiooni ja ühiskondlikku elu EL-i idapiiridel. BEAR teeb koostööd erinevate akadeemiliste ühendustega ning viib nii Euroopas, Põhja-Ameerikas kui ka Venemaal läbi kvaliteetset õppetööd. Lisaks on nad võtnud eesmärgiks oma teadmiste levitamise nii poliitikutele, avalikkusele kui ka muudele olulistele valmisringkondadele. Võrgustik ühendab 25 õpetlast, 11 erinevast ülikoolist, 6 erinevast riigist.
CSES on valimisuuringute programm, kuhu kuulub uurimisrühmi üle kogu maailma. Uuringus oslevad riigid kasutavad oma valimisjärgsetes uuringutes ühist küsitlusmoodulit ning saadavatest andmetest moodustub tasuta avalik andmekogu võrdlevate uuringute tarbeks. CSES küsitlusmoodulit kasutati Eestis esimest korda 2011. aastal. Piret Ehin ja Vello Pettai juhtisid Eesti uurimisrühma, mis viis läbi valimistejärgse esindusliku küsitluse vastavuses CSESi standarditega. Rohkem infot CSESi kohta
EES keskendub Euroopa Parlamendi valimiste valimisosalusele ja valimiskäitumisele alates 1979. aastast, hõlmates nüüd 27 liikmesriiki. 2009. a EP valimiste alane uurimistöö viidi läbi PIREDEU projekti raames (ELi 7. raamprogramm). Piret Ehin oli Eesti poolt projekti peamine täitja, vastutades Eesti 2004. ja 2009. aasta tulemuste eest.
POLINARES e 'Policies in natural resources' on rahvusvaheline konsortsium, mida juhib Centre for Energy, Petroleum, Mineral Law and Policy Dundee Ülikoolis Suurbritannias. POLINARES uurib nafta, gaasi ja maavarade järgmise 30 aasta jooksul tekkivaid juurdepääsu probleeme ning pakub lahendusi erinevatele riikidele ning toimijatele, k.a Euroopa Liidule. Erinevaid teoreetilisi ja empiirilisi analüüse viivad läbi eksperdid erinevatest distsipliinidest (politoloogia, majandus, geoloogia, inseneriteadus, tehnoloogia, õigus, julgeoleku-uuringud). Andrei Belyi, kes töötas instituudis aastatel 2012-2015, osaleb eksperdina ning koordineerib 5. tööpaketti rahvusvaheliste suhete alal. Vaata rohkem hiljuti avaldatud 5. paketi tulemustest.
PEEER loodi aprillis 2009 Economic and Social Research Council (Suurbritannia) finantseerimisel. Tegemist on energiaalase interdistsiplinaarse võrgustikuga, kuhu on koondatud teadlasi üle Euroopa ning Venemaalt, et tegelda energiaküsimustega, erilist rõhku pannakse energiavalitsetusele (energy governance) ja energiatransiidi küsimustele EL-Venemaa vahel. Instituudis töötanud Andrei Belyi on võrgustiku kaasasutaja ja juhtkomitee liige. Rohkem infot PEEERi kohta
COST Action on 27 Euroopa Liidu liikmesriigi uurimisrühmade võrgustik, mille eesmärgiks on uurida mälu transkultuurilist dünaamikat tänapäeva Euroopas. Võrgustik korraldas nelja aasta jooksul (2012-2016) regulaarselt konverentse, doktorikoole ja uurimisprojekte, et edendada Euroopa mälu-uuringuid nii teoreetiliselt kui metodoloogiliselt, keskendudes transkultuurilisusele, tegususele ja retseptsioonile, ja anda oma panus mälukonfliktide leevendamise viiside otsimisele. Instituudist olid võrgustikuga seotud Heiko Pääbo ja Eva-Clarita Pettai, kes osalesid ka korralduskomitee tegevuses. Rohkem infot projekti kohta
Projekt keskendub mälu kultuuriliste vormide dünaamika ja nende vormide omavaheliste interaktsioonide uurimisele Poolas, Ukrainas ja Venemaal. „Memory at War“ pakub uudse süsteemi sügavate muutuste mõõtmiseks, mida Poola, Ukraina ja Venemaa on läbi teinud pärast Nõukogude Liidu lagunemist. Projekti finantseeris HERA (2010-2013) ning selle administratiivne ning intellektuaalne keskus oli Cambridge'i Ülikoolis. Võrgustiku töö tulemusena on avaldatud rida publikatsioone, nt „Remembering Katyn“ (Mäletades Katõni) (Polity Press, 2012) kaasautoriks oli Maria Mälksoo, kes oli ühtlasi projekti Eesti partneriks. Rohkem infot MAW kodulehelt
“True European Voter: A Strategy for Analysing the Prospects of European Electoral Democracy that Includes the West, the South and the East of the Continent” eesmärgiks oli edendada teadmist valimisdemokraatia ebatäiuse aspektidest Euroopas ning pakkuda töötavaid lahendusi ja poliitikasoovitusi. Projekti raames (2009-2014) korraldati konverentse ja metodoloogiaalaseid harjutuskoole. Projekt hõlmas 26 Euroopa riiki, selle eestvedajaks oli Mannheimi Ülikool. Vanemteadur Piret Ehin oli projekti juhtkomitee liige.
EU-CONSENT võrgustiku eesmärgiks oli uurida uue Euroopa konstrueerimist aastatel 2005-2008. Projekti raames toimusid mitmesugused tegevused: konverentsid, õpitoad, ühis- ja uurimisrühmade koosolekud, ühine teadustöö (EU-25 Watch, CONSENT-WEB), õppetöö, avalikud sündmused ning ühised publikatsioonid. Projekti rahastas Euroopa Komisjon 6. raamprogrammi kaudu ning eestvedajaks oli Kölni Ülikool. Vanemteadur Piret Ehin oli Eesti uurimisrühma juht.
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.